هرگز فرش‌ها را اینگونه پهن نکنید

۷
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
فرش‌ها تاثیر بسزایی در زیبایی فضای منزل دارند، به‌گونه‌ای که بدون حضور آن‌ها فضای خانه بی‌رنگ و روح و دلسردکننده است.

وقتی فرش ماشینی جدید می‌خریم و ذوق پهن کردن آن و تغییر و تحول دادن به دکوراسیون خانه خود را داریم، ممکن است به اشتباه فرش ماشینی را پهن کرده و از زیبایی و جذابیت آن کم کنیم. در ایـن مطلـب از مجله دلتا به بیان اشـتباهات چیـدمان فرش در منزل رخ می‌دهـد، می‌پردازیم.

استفاده نکردن از پد فرش

​​​​اینکه پد فرش را عنصری اضافی بدانید و از آن استفاده نکنید، می‌تواند باعث کاهش عمر و کیفیت فرش شما شود. پس آن را دست کم نگیرید. پدهای فرش در جنس‌های مختلفی موجود هستند و این شما هستید که باید با توجه به نوع کفپوش منزل خود، پد مناسب را انتخاب کنید. به‌عنوان مثال اگر از کفپوش‌های سرامیکی یا پارکت استفاده کرده‌اید، پدهای فومی یا پلاستیکی گزینه‌های خوبی برای شما خواهند بود.

اشـتباهات چیـدمان فرش در منزل

امتحان نکردن دو لایه فرش ماشینی روی هم

شاید برایتان عجیب باشد اما امتحان نکردن دو لایه فرش مختلف روی هم نیز از اشتباهاتی است که افراد هنگام پهن کردن فرش مرتکب می‌شوند.
استفاده از دو فرش برروی هم یک قانون دارد. فرش زیر ساده و فرش رو طرح‌دار. شما با رعایت این قانون ساده می‌توانید زیباترین دکوراسیون‌ها را برای خانه خود بسازید. البته این روش هنوز زیاد متداول و عمومی نشده و افراد به همین دلیل از اجرای آن دوری می‌کنند که اشتباه بزرگی است. ترفندهای استفاده از فرش‌های کهنه و قدیمی را در مطلب ترفندهای استفاده از فرش کهنه که قطعا نمی‌دانید! بخوانید.

اشـتباهات چیـدمان فرش در منزل

عدم قرارگیری پایه مبلمان رو فرش

یکی از اشتباهاتی که اکثر افراد در چیدمان فرش مرتکب می‌شوند این است که فرش را در وسط اتاق پهن کرده و مبلمان را به دور آن می‌چینند. در این صورت پایه مبلمان روی فرش قرار نمی‌گیرد. برای چیدمان درست فرش به نکات زیر توجه کنید.

•    لبه فرش شما می‌تواند در کنار پایه‌های اول مبل شما قرار بگیرد.
•    فرش شما می‌تواند کوچک‌تر از مورد قبل بوده و حداقل با فاصله ۱۰ سانتی‌متر از پایه‌های اول مبل قرار بگیرد.
•    فرش شما می‌تواند پایه‌های اول مبل شما را شامل شود. دقت کنید تنها پایه‌های اول.
از طرفی فرش ماشینی شما باید  ۳۰ الی ۳۵ سانتی‌متر از دیوارها فاصله داشته باشد. این کار باعث بزرگ‌تر دیده شدن فضای خانه شما می‌شود.

عدم قرارگیری پایه مبلمان رو فرش

پهن کردن فرش خیلی کوچک

یکی از مشـکلات رایـج افراد، انتخاب ابعاد مناسب فرش در سالن پـذیرایی است. معمولا افراد فرشـی را انتخاب می‌کننـد که بسـیار کوچک است. یکی از نقش‌های مهم فرش در چیدمان خانه‌های ایرانی، ایجاد وحدت بین تمامی عناصـر خانه است. به همین دلیل از انتخاب فرش‌های خیلی کوچک اجتناب کنیـد.

پهن کردن فرش خیلی کوچک

پیشنهاد مطالعه: مطلب این گیاهان آپارتمانی به خاک نیاز ندارند را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

برای اتاق نشیمن میز جلومبلی بسازید!

برای تنوع دادن به وسایل منزل بدون پرداخت هزینه می‌توانید با کمی خلاقیت و استفاده از وسایلی…