هرگز از این قلعه‌های نفرین‌شده دیدن نکنید!

۷
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
با ما همراه باشید تا شما را با پنج تا از ترسناک‌ترین مکان‌های گردشگری کشور فرانسه آشنا کنیم.
قلعه های نفرین شده در فرانسه

گرچه فرانسه به اندازه کشورهای همسایه‌اش دارای مکان‌های تفریحی ژانر وحشت نیست، با این حال، در گردشگری ژانر وحشت، این کشور حرفی برای گفتن دارد. برای آشنایی با قلعه های نفرین شده در فرانسه، مطلب ما را در مجله دلتا دنبال کنید.

روحی با پای چوبی در شاتو کامبورگ

این کاخ توسط روحی خاص به تسخیر درآمده است. گفته می‌شود این فرد در هنگام حیات دارای پای چوبی بوده است و اکنون نیز می‌توان صدای تق تق برخورد این پای چوبی را در پلکان این بنا شنید.

ترسناک ترین مکان های جهان
بانوی مقتول در کاخ شاتوبریان

در قرن شانزدهم رویدادی تلخ در این قلعه به وقوع پیوست که طی آن زنی قربانی سوءظن‌های همسر بدبین خود شد. شوهر این زن که ارباب این قلعه بود، تصور می‌کرد همسرش «فرانسیس د فویس» (Françoise de Foix) با شاه فرانسیس اول روابطی داشته است، به همین خاطر او را در اتاق خوابش زندانی کرد. گفته می‌شود بعدها او همسرش را مسموم کرده و در نهایت او را با ضربات خنجر به قتل رسانده است.
طبق گزارش‌ها، روح این زن بیچاره هر ساله در شانزدهمین روز ماه اکتبر در این کاخ ظاهر می‌شود، یعنی زمانی که به‌نوعی سالروز کشته شدنش محسوب می‌شود. همین مسئله این قلعه را تبدیل به یکی از مکان‌های گردشگری جذاب ژانر وحشت در روز شانزدهم ماه اکتبر کرده است.

ترسناک ترین مکان های جهان
ارواح پرسر و صدای کاخ دوبلاندی

در میان قلعه های نفرین شده در فرانسه، این قلعه از همه معروف‌تر است. طبق گزارش‌های موجود، برج این کاخ زیبا و خوش‌منظره از دیگر کاخ‌های فرانسوی است که به تسخیر ارواح درآمده است. در نیمه شب روز اول ماه نوامبر، که به نام «روز تمام مقدسین مسیحی» شناخته می‌شود، اشباح همه برج و باروهای این کاخ را به تسخیر خود در می‌آورند و فریاد زنان، با رفتاری اهریمنی و ناخوشایند دست به آشوب و بلوا می‌زنند. گفته می‌شود در این شب سر و صدای به هم خوردن زنجیرهای فلزی به گوش می‌رسد و باعث ترس و وحشت افراد می‌شود. اگر به این دست مطالب علاقه‌مندید، مطلب کاخ افسانه هزار و یک شب در اسپانیا را هم مطالعه کنید.

 خانه های ترسناک واقعی
پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب گردشگری سری هم به مطلب پنج سفر شگفت‌انگیز با تله‌کابین بزنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

ابیانه، تنها روستای سرخ ایران

در این سفر با روستای ابیانه اصفهان و جذابیت‌های این روستا که در میان طبیعت کویری استان اصف…