گیاهان آپارتمانی آبی در منزل

۱۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
گیاهانی که در آب رشد می‌کنند یک گزینه عالی برای افرادی هستند که به دنبال گیاهانی سالم و زیبا برای نگهداری در آپارتمان خود می‌گردند که شرایط نگهداری آسانی داشته باشد.
گیاهان آپارتمانی که در آب رشد می کنند

گل‌ها و گیاهان به دلیل زیبایی و طراوتی که به فضای منزل می‌بخشند، همیشه طرفداران زیادی دارند. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی گیاهان آپارتمانی که در آب رشد می کنند می‌پردازیم.

حسن یوسف

حسن یوسف از جمله گیاهان خاکی است که نگهداری از آن در آب هم امکان‌پذیر است. برای نگهداری از این گیاه، نور باید متوسط و غیرمستقیم باشد و دمای موردنیازش هم بین ۲۱ تا ۳۷ درجه سانتی‌گراد است. کوددهی هم باید ماهی یک‌مرتبه انجام شود.

گیاهان آپارتمانی که در آب رشد می کنند

اسپاتی فیلوم

کسانی که تمایل به نگهداری از اسپاتی فیلوم به‌صورت آبی دارند باید دمای بین ۱۸ تا ۲۸ درجه را برایش فراهم کرده و از گذاشتن گیاه در کنار پنجره خودداری کنند. زیرا این گیاه به نور مستقیم و سرمای شدید حساس است و باید هر سه روز یک‌بار آبپاشی بشود. کوددهی گیاه به‌صورت اسپری است و باید هر ماه یک‌بار انجام شود.

گیاهان آپارتمانی که در آب رشد می کنند

بگونیای آبی

دمای موردنیاز بگونیا بین ۱۸ تا ۲۵ درجه است و نور موردعلاقه گیاه زیاد و غیرمستقیم است. کوددهی ماهی یک‌بار انجام می‌شود و به‌صورت اسپری است. ولی در دوران گلدهی مقدار کوددهی باید افزایش داشته باشد.

بگونیای آبی

برگ انجیری

این گیاه مقاوم آپارتمانی شرایط آبزی شدن را دارد. نور غیرمستقیم و دمای ۱۵ تا ۲۸ درجه برایش مناسب است. کوددهی هم ماهی یک‌بار و به‌صورت اسپری انجام می‌شود.

برگ انجیری

ارکیده

یکی از گیاهان آپارتمانی که در آب رشد می کنند ارکیده است. ارکیده می‌تواند یک گیاه آبزی باشد، به شرطی که نور غیرمستقیم و دمای بین ۱۲ تا ۲۸ درجه برایش مهیا شود.

ارکیده

پیله‌آ گیاه آبی مخصوص آپارتمان

پیله‌آ به دلیل وجود رگه‌های نقره‌ای رنگ بر روی برگ‌ها، به گیاه آلومینیومی معروف است. نور غیرمستقیم و دمای معمولی برای این گیاه مناسب است. کوددهی باید در فصول بهار و تابستان و هر ۲ تا ۴ هفته انجام شود. برای آشنایی بیشتر با گیاهان آپارتمانی به مطلب ارزان‌ترین گیاهان آپارتمانی برای منزل شما سر بزنید.

پیله‌آ گیاه آبی مخصوص آپارتمان

طریقه نگهداری از گیاهان آبی

این گیاهان حساس هستند و هرگونه بی‌توجهی، موجب از بین رفتن گیاه مخصوص آب خواهد شد. بعد از شناخت گل باید ظرف مناسب برای قرار دادن قلمه را تهیه کنید. ظرف شما باید با گیاه همخوانی داشته باشد تا اینکه ریشه بتواند به‌راحتی رشد کرده و موجبات رشد ساقه را فراهم کند.

به‌علاوه آب شرب برای این نوع از گیاهان آبی مناسب نیست. مناسب برای این گیاهان، آب جوشیده و سردشده است. کوددهی می‌تواند از طریق آبی که ریشه در آن قرار دارد، انجام شود یا اینکه به‌صورت اسپری بر روی برگ‌ها پاشیده شود. تعویض به‌موقع آب گلدان هم یکی دیگر از نیازهای گل است.

طریقه نگهداری از گیاهان آبی

پیشنهاد مطالعه: مطلب سریع‌ترین روش پاک کردن لکه‌های دیوار را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

لوکس‌ترین پرده‌ها برای دکور خانه شما

پرده‌های لوکس برای صاحبخانه‌هایی مناسب است که ظریف‌پسند بوده و طرفدار پرده‌های شیک و خاص ب…