زیباترین کلیساهای دنیا را بشناسید

۶
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
ساختار و معماری این کلیساهای شاخص شما را به وجد خواهد آورد!
زیباترین کلیساهای دنیا

کلیسا‌ها، از سالیان دور، جزو مهم‌ترین نمادهای تعهد و تقدس مذهبی دین مسیحیت به شمار می‌رفتند. همین ویژگی باعث شده است که این مکان‌های مقدس، از زیباترین و منحصربه‌فردترین قطب‌های گردشگری دنیا به شمار روند . با بازدید از این کلیساها، می‌توانید ساعت‌ها از عظمت و زیبایی معماری و ساختار آن‌ها لذت ببرید. برای آشنایی با زیباترین کلیساهای دنیا مطلب ما را در مجله دلتا دنبال کنید.

کلیسای سنت باسیل در مسکو

یکی از زیبا ترین کلیساهای دنیا، در میدان سرخ مسکو در کشور روسیه قرار دارد. معماری این کلیسا به قدری زیباست که ایوان مخوف پس از ساخت آن دستور داد تا چشم‌های معماران آن را کور کنند تا دیگه نتوانند بنایی به این زیبایی بسازند.
این کلیسا بین سال‌های ۱۵۵۵ تا ۱۵۶۱ ساخته شده است.
کلیساهای معروف جهان

کلیسای سنت پیتر در رم

این کلیسا، بزرگ‌ترین و ثروتمندترین کلیسای مسیحی دنیاست. این کلیسا در قرن چهارم میلادی ساخته شده است. جزئیات به کار رفته در ساخت این کلیسا، به همراه نقاشی‌ها و مجسمه‌های داخل آن فضای منحصربه‌فردی را ایجاد کرده است. از ویژگی‌های جال توجه این کلیسا دفن پیتر مقدس، یکی از حواریون حضرت مسیح و اولین پاپ در آن است. برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های گردشگری این شهر شگفت‌انگیز، مطلب رم، شگفت‌انگیزترین شهر باستانی دنیا را هم بخوانید.

اگر به این دست مطالب علاقه‌مند هستید مطلب عمارتی که بازدید از آن مو بر تن شما سیخ می‌کند! را هم مطالعه کنید.

کلیساهای معروف جهان
کلیسای لاس بجاس در کلمبیا

این کلیسا یکی از زیباترین کلیساهای دنیا است که در کشور کلمبیا قرار دارد و داستان جذابی پشت ساخت آن است.
ماجرای ساخت این کلیسا از این قرار است که زنی به همراه دختر ناشنوایش در طوفان شدیدی گرفتار می‌شود و در حالی که در جستجوی یک پناهگاه است، نیرویی وی را به سمت غاری هدایت می کند. آن زن در غار تصویری از حضرت مریم را کشف می‌کند و پس از آن اتفاق مردم در آن محل کلیسایی بنا می‌کنند.
معروف ترین کلیسای جهان

کلیسای جامع برازیلیا در برزیل

ساختمان این کلیسای با شکوه و زیبا شبیه به دو دست است که به سمت آسمان بالا گرفته شدخ‌اند و در حال دعا کردن هستند. ساخت این کلیسا از سال ۱۹۸۵ شروع شد و در سال ۱۹۷۰ به اتمام رسید. این بنا از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری برازیلیا به شمار میرود. برای ورود به این کلیسا باید از یک تونل تاریک عبور کنید.
معروف ترین کلیسای جهان
پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب گردشگری سری هم به مطلب مسجد روی آب، جاذبه شگفت‌انگیز مالزی بزنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

قبیله شکست‌خورده‌‌ای که روح‌های ترسناک شدند!

ماجرای قبیله آسارو داستان افراد شکست‌خورده‌ای را روایت می‌کند که پس از شکست به کنار رود آس…