اگر ناخن نداشتیم چه اتفاقی برای ما می‌افتاد؟

۱۰
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کارهای زیادی هست که با ناخن‌های خود انجام می‌دهیم از دفاع در برابر خطرات گرفته تا کندن یک برچسب.
اگر ناخن نداشتیم چه اتفاقی برایمان می افتاد

همه ما شاید گاهی از خود پرسیده باشیم اگر اصلا ناخن نداشتیم چه می‌شد. جالب است بدانید که بدون ناخن اتفاقات زیادی برای بدن ما می‌افتاد و توانایی‌های ما شکل بسیار متفاوتی پیدا می‌کرد. در ادامه این مطلب از مجله دلتا می‌خواهیم ببینیم اگر ناخن نداشتیم چه اتفاقی برایمان می افتاد.

اگر ناخن نداشتیم چه اتفاقی برایمان می افتاد

۱-مهارت‌های حرکتی ظریف‌تان با چالش بزرگی رو‌به‌رو می‌شد

ناخن‌ها برای مهارت‌های حرکتی ظریف ضروری هستند. چطور می‌توانیم صفحات کتاب را جدا کنیم یا شی کوچکی همچون یک سوزن را برداریم؟ همه این‌ها به این خاطر است که انسان‌ها ناخن دارند.
ما می‌توانیم چیزهای بزرگ را با دست‌هایمان بگیریم و چیزهای کوچک و باریک را هم برداریم. شاید اینطور به‌نظر برسد که ناخن‌ها حس چندانی ندارند اما زیر آن پوسته سفت و سخت، شبکه پیچیده‌ای از عصب‌ها وجود دارد.
اگر ناخن نداشتیم چه اتفاقی برایمان می افتاد

۲- ممکن بود سلامت‌تان دچار مشکلاتی شود

یکی از دلایل ناخن داشتن ما، دور نگه‌داشتن ویروس‌ها و باکتری‌ها از بدن‌مان است. به همین دلیل اگر انسان ناخن نداشت، همه ما بیشتر بیمار می‌شدیم. از سویی دیگر، آلودگی کمتری زیر ناخن‌هایمان جمع می‌شد، امری که می‌تواند عامل انواع عفونت‌ها شود.

۳- از اندامی محروم می‌شدید که حرف‌های زیادی درباره سلامت برای گفتن دارد

ناخن‌ها ما را از برخی مشکلات جسمی باخبر می‌کنند. بدون آن‌ها تشخیص فوری بیمار بودن‌مان برایمان سخت‌تر می‌شد.
مثلا پوسته پوسته شدن ناخن‌ها ممکن است نشانه کمبود آهن باشد. یا ظاهر شدن خطوط افقی روی ناخن‌ها ممکن است از کمبود زینک حکایت داشته باشد.

۴- در برابر صدمات حساس‌تر می‌شدید

نوک انگشتان پا در برابر صدمات بسیار آسیب پذیر است. همه ما تجربه برخورد آن‌ها به جایی را داشته‌ایم و این موضوع را خوب می‌دانیم. با این حال، وجود ناخن‌های محافظ بر روی انگشتان پا باعث می‌شود انگشتان آسیب‌پذیری کمتری داشته باشند.
دانستنی های جالب درباره ناخن
پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب جالب دانستنی، مطلب ویژگی‌های عجیب بدن زنان که شاید از آن‌ها بی‌خبر باشید را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

فقط با ۴ عادت روزانه ۱۰ سال جوان‌تر شوید!

سینکلر بر این باور است که رژیم غذایی گیاهی، روزه‌داری متناوب و... به او کمک می‌کنند عمر طو…