ترفندهای نگهداری از لباس‌های زمستانی در فصل گرم

۱۱
3
زمان مطالعه: 2 دقیقه
با نزدیک شدن فصل بهار زمان آن می‌رسد که لباس‌های زمستانی را به‌گونه‌ای که آسیب نبینند از کمد جمع‌آوری کنیم.
نگهداری از لباس های زمستانی

نگهداری از لباس های زمستانی نکاتی دارد که اگر آن‌ها را رعایت نکنید لباس‌هایی مثل پالتو و پوتین شما آسیب می‌بیند. در این مطلب از مجله دلتا نکاتی برای نگهداری از لباس‌های زمستانی و انبار کردن آن‌ها را در فصل گرما بیان کرده‌ایم.

نگهداری از لباس های زمستانی در ماه‌های گرم

شست‌وشو، بسته‌بندی و بقیه کارها

لباس‌هایی که نیاز به شست‌وشو دارند را بنا به محدودیت‌های لباس با دست یا با ماشین بشویید. لباس‌هایی که فقط با خشکشویی قابل تمیز شدن هستند را نیز به خشکشویی بدهید. تمیز کردن لباس‌های زمستانی قبل از انبار کردن آن‌ها اهمیت زیادی دارد چون اگر لباس‌ها را تمیز نکنید و انبار کنید باعث می‌شود بوی ناشی از عرق و چربی بدن روی آن باقی بماند. اگر به ست کردن لباس خود علاقه دارید مطلب ۴ نکته طلایی ست کردن کفش با لباس را بخوانید.

نگهداری از لباس های زمستانی

انبارکردن بافتنی‌ها

لباس‌های زمستانی به‌ویژه لباس‌های بافتنی از الیاف طبیعی نیاز به گردش هوا و تهویه دارند. وقتی لباس‌ها به هم فشرده شوند ممکن است رطوبت در میان الیاف آن باقی بماند و باعث تغییر رنگ و قارچ زدن لباس یا بو گرفتن آن شود. به همین دلیل استفاده از کاورهای پلاستیکی برای نگهداری از لباس‌های زمستانی به خصوص بافتنی‌ها به هیچ‌عنوان توصیه نمی‌شود. کاورهای پارچه‌ای که تهویه مناسبی دارند مثل روبالشی انتخاب بهتری هستند.

آویزان کردن لباس‌های با ارزش

اگر در کمد لباس خود جای کافی دارید توصیه می‌شود که همه لباس‌ها (به‌جز بافتنی‌ها) را در چوب لباسی باکیفیت قرار داده و آویزان کنید. اما اگر چنین فضایی در اختیار ندارید می‌توانید لباس‌ها را یکی‌یکی تا کرده و میان آن‌ها یک لایه حوله کاغذی قرار دهید و داخل کاور پارچه‌ای و در قفسه بگذارید.

پیدا کردن محلی مناسب برای نگهداری از لباس های زمستانی

محل مناسب برای نگهداری از لباس‌های زمستانی جایی است که خشک، خنک و تاریک باشد و تهویه مناسب داشته باشد. زیر تخت یا انباری و خرپشته محل مناسبی برای این کار است به‌شرطی که داخل کاورهای نگهداری لباس از پاکت‌های کوچک ژلی بوگیر و رطوبت‌گیر استفاده کنید و آن‌ها را با فاصله نسبت به سطح زمین قرار دهید.

جلوگیری از بیدزدگی

امروزه برای جلوگیری از بیدزدگی لباس‌های زمستانی می‌توانید از چوب سدر استفاده کنید. تکه‌های چوب سدر را داخل کاور به نحوی قرار دهید که با پارچه در تماس نباشد چون آن را لک می‌کند. این چوب همه انواع حشرات و انگل‌ها را از پارچه و لباس شما دور می‌کند اما بویی قوی دارد که برای جبران آن می‌توانید از خوشبوکننده مناسب داخل کاور لباس استفاده کنید.

نگهداری از لباس های زمستانی

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید مطلب سبک شیک‌پوشی در خانم‌های لاغر را بخوانید.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

در مسافر