این درخت عجیب ۴۰ نوع میوه می‌دهد

۹
12
زمان مطالعه: 2 دقیقه
درخت‌های جادویی که همزمان چندین میوه‌ مختلف تولید می‌کنند، در سراسر ایالات متحده رشد کرده‌اند.
درخت عجیب با محصولات متنوع

شاید این خیلی آرمان‌گرایانه باشد که درختی پرورش دهیم که محصول آن ۴۰ نوع میوه مختلف باشد اما با پیشرفت علم و دانش در همه زمینه‌ها امکان ابداع و اختراع محصولات عجیب و غریب افزایش می‌یابد. با مجله دلتا همراه باشید تا با درخت عجیب با محصولات متنوع بیشتر آشنا شوید.

درخت عجیب با محصولات متنوع

این درختان که همزمان انواع مختلف هلو، آلو، زردآلو، شلیل و گیلاس تولید می‌کنند، در تمامی طول سال معمولی به نظر می‌رسند اما در فصل بهار دارای طیفی از رنگ‌های متنوع هستند.

این درختان حاصل خلاقیت «سم فان آکن»، مجسمه‌ساز و هنرمند دانشگاه سیراکوس، هستند. او برای درک بیشتر مردم در چگونگی تولید غذا این درختان را رشد داده است.

آغاز این پروژه

پروژه آکن در سال ۲۰۰۸ و زمانی آغاز شد که وی باغی ۲۰۰ ساله را در نیویورک کشف کرد که حاوی تنوعی از میوه‌های هسته‌دار بود اما در آستانه متروکه‌شدن قرار داشت.

پس از خریداری این باغ، فان آکن موفق به رشد دادن این نوع درختان شد. پروژه «درخت دارای ۴۰ میوه» در واقع یک درخت نیست بلکه مجموعه‌ای از درختان میوه دو رگه‌ شده است. فان آکن تاکنون ۱۶ درخت از این نوع را در موزه‌ها، مراکز تجمع و مجموعه هنرهای خصوصی سراسر آمریکا رشد داده است.

این فرآیند شامل برداشتن تکه‌ای از ساقه جوانه‌دار درخت است. این تکه سپس روی بدنه برش خورده درختی دیگر وصل می‌شود و با نوار بسته‌شده و به حال خود رها می‌شود تا ترمیم شود. به‌گفته فان آکن بیشتر میوه‌های هسته‌دار را‌ می‌توان به یکدیگر پیوند‌ داد.

در فصل بهار، درختان در رنگ‌های صورتی، قرمز سیر و سفید شکوفا می‌شوند و در تابستان نیز طیفی از میوه‌های هسته‌دار را دارا هستند.

درخت عجیب با محصولات متنوع

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب جالب دانستنی، مطلب قرصی که باعث می‌شود ۱۲۰ سال عمر کنید! را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۵ روش موثر برای پس‌انداز پول

در مواجهه با مشکلات اقتصادی و معیشتی این سوال برای ما مطرح می‌شود که مناسب ترین روشهای پس …