بهترین روش رفع موهای زائد

۱۵
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اگر بگوییم تمام انسان‌های جهان موهای بخشی از بدن خود را به طریقی حذف می‌کنند، بی‌راه نگفته‌ایم. همه ما موهایی داریم که دنبال خلاص شدن از دست‌ آن‌ها هستیم.
روش رفع موهای زائد

روش‌های رفع موهای زائد چه از طریق دستگاه‌های روز دنیا باشد و چه از طریق ماسک گیاهی برای رفع موهای زائد، ارزش این را دارد که درباره آن‌ها بدانید و مناسب‌ترین روش را پیدا کنید. در این مطلب از مجله دلتا مناسب‌ترین روش رفع موهای زائد را برای شما بازگو کرده‌ایم.

بهترین روش رفع موهای زائد چیست؟

 استفاده از تیغ

شما می‌توانید با یک اصلاح ساده، به‌سادگی از شر موهای زائد بدن خلاص شوید. اما بدی این روش این است که موها به سرعت رشد می‌کنند و دوباره همان آش و همان کاسه می‌شود! همچنین برای پرپشت کردن موهای خود می‌توانید مطلب معجزه پرپشت شدن موها با این خوراکی خوشمزه را بخوانید.

روش رفع موهای زائد

استفاده از موچین

یکی دیگر از روش‌های رفع سریع موهای زائد بدن استفاده کردن از موچین است. موچین موها را از ریشه می‌کند و زمان بیشتری طول می‌کشد تا موها دوباره رشد کنند، اما حتی با استفاده از موچین هم موها احتمالا ظرف چند هفته دوباره رشد خواهند کرد.

الکترولیز، روش رفع موهای زائد

الکترولیز شامل استفاده از فرکانس‌های رادیویی موج‌کوتاه است که از طریق سوزن‌های ظریفی که مستقیما در فولیکول‌های مو قرار می‌گیرند، توزیع می‌شوند. هدف از بین بردن فولیکول مو است تا رشد موهای جدید را تحریک نکند. این روش باید توسط یک متخصص پوست یا یک الکترولوژیست معتبر انجام شود. رفع موهای زائد بدن با این روش نیازمند چند جلسه درمان است.

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یکی دیگر از گزینه‌های طولانی مدت برای رفع موهای زائد بدن است. مانند الکترولیز، این درمان هم فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد. این کار با آسیب رساندن به فولیکول از طریق لیزر با حرارت بالا مانع از رشد موهای جدید می‌شود. بسته به ناحیه‌ای که لیزر می‌شود، ممکن است به ۴ تا ۶ جلسه درمانی با فاصله بین ۴ تا ۸ هفته نیاز باشد.

روش رفع موهای زائد

انجام اپیلاسیون حرفه‌ای

یک گزینه رفع موهای زائد برای نواحی کوچک‌تر بدن، انجام اپیلاسیون حرفه‌ای است که توسط یک متخصص زیبایی معتبر انجام می‌شود. هنگامی که مو به این روش برداشته می‌شود، مستقیما از ریشه کنده می‌شود. بسته به‌سرعت رشد موهای شما، اثرات این روش ممکن است بین ۲ تا ۸ هفته باقی بماند. اپیلاسیون نباید در اطراف ناحیه تناسلی، نوک سینه‌ها، گوش‌ها یا مژه‌ها انجام شود.

کرم‌های موبر، روش رفع موهای زائد

یکی دیگر از روش‌های آسان رفع موهای زائد استفاده از کرم‌های موبر است. این کرم‌ها با تضعیف پروتئینی به نام کراتین در موهای شما، باعث ریزش آن‌ها می‌شوند. نتیجه رفع موهای زائد با استفاده از کرم‌های موبر تا ۲ هفته موثر است.

روش رفع موهای زائد

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید مطلب یک پوست سالم به این کارهای روزانه نیاز دارد را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

ترکیب رنگ‌هایی که تیپ شما را خاص می‌کند

برخی از ما از ترس درست ترکیب نکردن رنگ‌ها همیشه سیاه یا سفید را انتخاب می‌کنیم اما بی‌شمار…