معجزه خوردن کشمش در صبح

۱۲
3
زمان مطالعه: 2 دقیقه
انگور خشک‌شده یا همان کشمش یک هدیه کوچک از طبیعت و یک گنج برای سلامتی است و اگر صبح مصرف شود فواید بسیاری برای سلامت بدن دارد.
خواص مصرف کشمش

خشکبارهایی مانند، انجیر خشک یا خرما در فرایند خشک‌شدن، مقداری از مواد مغذی خود را از دست می‌دهند اما کشمش ظاهری تیره و کوچک دارد و سرشار از انرژی و آنتی‌اکسیدان است. در مجله دلتا به بررسی خواص مصرف کشمش می‌پردازیم.

فواید و خواص مصرف کشمش

همان‌طور که گفته شد، فواید کشمش بسیار زیاد است، در این مطلب ۶ دلیل برای خوردن کشمش در صبح را موردبررسی قرار داده‌ایم که عبارت‌اند از:

  • کاهش فشارخون
  • مبارزه با کم‌خونی
  • تصفیه بدن
  • رفع یبوست
  • مراقبت از استخوان‌ها
  • پیشگیری از سرطان

فواید و خواص

کاهش فشارخون بالا با مصرف کشمش

کشمش حاوی گلوکز است، فشارخون را کاهش می‌دهد و از سلامت قلب محافظت می‌کند. اگر شما همراه صبحانه این نوع میوه خشک را مصرف کنید از سلامت قلب و عروق خودتان مراقبت کرده‌اید.

مبارزه با کم‌خونی

کشمش حاوی مقدار قابل‌توجهی از آهن است که برای درمان کم‌خونی کمک بسیاری می‌کند. همچنین کشمش حاوی ویتامین‌های غنی از گروه B است. ویتامین‌های گروه B باعث کاهش استرس و افسردگی می‌شوند و سلامتی پوست و مو را تضمین می‌کنند.

پاکسازی بدن

یک راه جالب برای پاکسازی بدن استفاده از کشمش خیس‌خورده است. اگرچه ارگانیسم بدن ما دارای مکانیسم خاص خود برای تصفیه طبیعی بدن با استفاده از کبد و کلیه است اما استفاده از کشمش می‌تواند کمک خوبی باشد.

تصفیه بدن با کشمش

خوردن کشمش و رفع یبوست

فیبر موجود در کشمش به سلامت دستگاه گوارش و به تسکین یبوست کمک می‌کند. نوع فیبر در نظر گرفته‌شده در کشمش، فیبر نامحلول است. علاوه بر کاهش یبوست، کشمش نیز می‌تواند به متوقف کردن مدفوع شل کمک کند و دفعات اسهال را به‌صورت غیرقابل پیش‌بینی کاهش دهد.

تقویت استخوان‌ها از خواص مصرف کشمش

کلسیم، که عنصر اصلی استخوان‌های ما است در کشمش به‌ وفور وجود دارد.

خواص مصرف کشمش و استخوان سازی

جلوگیری از سرطان با کشمش

کشمش دارای سطوح بالایی از ترکیب‌های آنتی‌اکسیدان پلی‌فنلی در خون است. آنتی‌اکسیدان‌ها، رادیکال‌های آزاد که در اطراف بدن شناور هستند را تمیز می‌کنند. رادیکال‌های آزاد یکی از عوامل اولیه‌ای است که منجر به رشد خودبه‌خود سلول‌های سرطانی می‌شود.

خواص مصرف کشمش در صبح

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب مواد غذایی خوشمزه و مضر برای سیستم ایمنی را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

با ۳ معجزه‌گر برای سم‌زدایی کبد آشنا شوید

کبد یکی از اعضای اصلی است که به دفع سموم بدن کمک می‌کند. در این مطلب از مجله دلتا با علائم…