هرگز این گیاهان آپارتمانی را در منزل جابه‌جا نکنید

۶
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بعضی از گیاهان آپارتمانی به جابه‌جایی محیط به‌شدت حساس هستند و بعد از جابه‌جایی دچار ریزش برگ می‌شوند. برای آشنایی با این گیاهان همراه ما باشید.
گیاهان آپارتمانی حساس به جابجایی

گیاهان آپارتمانی زینت‌بخش فضای داخلی منزل هستند. این گیاهان به بهبود کیفیت هوا، خواب راحت، کاهش استرس و افزودن رنگ و شادابی به دکوراسیون خانه کمک می‌کنند. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی گیاهان آپارتمانی حساس به جابجایی می‌پردازیم.

گیاه آپارتمانی کروتون

اگر می‌خواهید کمی رنگ و زیبایی به منزل خود اضافه کنید، گیاه کروتون انتخاب مناسبی است. گیاه کروتون واقعا زیباست و رنگ برگ‌های آن سبز، زرد و قرمز هستند. اگر دوست دارید این گیاه رنگ‌هایی شاداب و قوی داشته باشد، باید آن را در شرایط نوری خوبی قرار دهید. اگر جای آن را عوض کنید برگ‌های آن شروع به ریختن می‌کند. این موضوع واکنش طبیعی گیاه به تغییر مکان است.

گیاهان آپارتمانی حساس به جابجایی

نخل ماداگاسکار

 نخل ماداگاسکار یکی از مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی است که نگهداری از آن بسیار ساده است و علاوه بر ایجاد محیطی زیبا در فضای خانه، به تصفیه هوای محیط داخلی منزل و تولید اکسیژن کمک می‌کند. از مهم‌ترین شرایط نگهداری نخل ماداگاسکار در خانه، تامین نور مورد نیاز گیاه و جابه‌جا نکردن آن است. چرا که این گیاه به جابجایی حساس است.

نخل ماداگاسکار

گیاه آپارتمانی فیکوس بنجامین

یکی از گیاهان آپارتمانی حساس به جابه‌جایی فیکوس بنجامین است. نگهداری از این گیاه در پاسیو و فضای خانه انتخاب مناسبی است. برگ‌های این گیاه به رنگ سبز روشن و براق، بیضی‌شکل و نوک‌تیز بوده و شاخه‌های آن آویزان و آبشاری است. ارتفاع این گیاه در شرایط مساعد تا پنج‌متر هم می‌رسد. این گیاه به جابه‌جایی بسیار حساس بوده و بهتر است در جایی از منزل قرار دهید که نیازی به جابه‌جایی نداشته باشد. برای آشنایی بیشتر با گیاهان آپارتمانی به مطلب هرگز از این گیاهان آپارتمانی در منزل استفاده نکنید سر بزنید.

گیاهان آپارتمانی حساس به جابجایی

کاج مطبق

این گیاه سوزنی‌ برگ دارای شاخه‌‌های طبقه‌‌ای بوده و به همین دلیل نام کاج مطبق را به خود گرفته است. این گیاه در آپارتمان رشد کمی دارد و به همین دلیل به‌‌عنوان درختچه آپارتمانی نیز شناخته می‌شود. رشد آن به‌ طور متوسط سالی یک طبقه است. برگ‌‌های سوزنی شکل کاج مطبق، براق و زیباست و جلوه بسیار خوبی به این گیاه همیشه‌ سبز می‌‌بخشد. کاج مطبق به‌‌طور متوسط یک الی دو متر رشد می‌‌کند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب خانه خود را به سبک اروپایی‌ها چیدمان کنید! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

ترفند‌هایی برای تزیین منزل

همچنین بخوانید: وسایلی که ثروت را از خانه شما دور می‌کند بهترین و شیک‌ترین چیدمان مبل در م…