برف واقعا چه رنگی است؟

۱۰
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رنگ برف به قدری در ذهن همه ما سفید است که برای بیان اینکه رنگ شی خاصی خیلی سفید است می‌گوییم مثل برف است.
چرا برف سفید است

دانه‌های برف از آب تشکیل شده‌اند و آب بی رنگ است پس چرا ما برف را سفید می‌بینیم؟ برای اینکه جواب این سوال که چرا برف سفید است؟ را بدانید این مطلب جالب از مجله دلتا را تا انتها بخوانید.

علت سفیدی برف چیست؟

برف از بلورهای یخی ریز تشکیل شده است. تعداد زیادی از کریستال‌های برف در کنار هم جمع می‌شوند تا چیزی که ما به آن برف می‌گوییم تشکیل شود. فضای زیادی بین دانه‌های برف وجود دارد.

علت این موضوع به بازتابش نور از سطح برف برمی‌گردد در واقع هنگامی که نور به برف برخورد می‌کند از طریق کریستال‌های یخی برف بازتاب پیدا می‌کند. از آنجایی که کریستال‌های برف هیچ کدام از طیف‌های رنگی تابیده شده به خود را جذب نمی‌کند بنابراین همه آن را بازتاب می‌دهد و ما آن را به رنگ سفید می‌بینیم. به همین سادگی.

پس چرا یخچال های طبیعی به رنگ آبی هستند؟

نور تابیده شده به یخچال‌های طبیعی تماما بازتاب داده نمی‌شوند و نور سفید آن بازتاب داده نمی‌شود و در درون کوه یخی به دام می‌افتد. نور هنگام ورود به لایه‌های عمیق یخ می‌شکند و باعث می‌شود بیشتر طیف قرمز جذب شود. با جذب طول موج‌های قرمز، طول موج‌های آبی در دسترس‌تر می‌شوند تا به چشم شما بازگردد. بنابراین، رنگ یخ یخچال‌های طبیعی به رنگ آبی ظاهر می‌شود.

چرا برف سفید است

آناتومی دانه‌های برف

درک خصوصیات فیزیکی برف و یخ به ما کمک می‌کند تا بهتر این قضیه را درک کنیم. برف از کریستال‌های یخی ریزی تشکیل شده است که به هم چسبیده‌اند. اگر به یک کریستال یخ به تنهایی نگاه کنید می‌بینید که شفاف و بی رنگ است، اما برف سفید است. هنگامی که برف شکل می‌گیرد، صدها کریستال یخی ریز جمع می‌شوند تا برفی را که با آن آشنا هستیم تشکیل دهند. در بین لایه‌های برف روی زمین هوای زیادی قرار گرفته است و فضای خالی بین دانه‌های برف با هوا پر شده است.

چرا رنگ برف سفید است؟

هنگامی که نور به اشیا مختلفی برخورد می‌کند، طول موج‌های مختلف واکنش‌های متفاوتی دارند. اشیا مقدار مشخصی از نور را جذب می‌کنند و طول موج مشخصی را بیشتر از بقیه طول موج‌ها جذب می‌کنند. طول موج‌هایی جذب نمی‌شوند بازتاب پیدا می‌کنند و ما آن‌ها را به عنوان رنگ درک می‌کنیم. وقتی به یک شی نگاه می‌کنید، رنگی که می‌بینید ترکیبی از فرکانس‌های نوری است که آن جسم جذب نکرده است.
هنگامی که نور به برف برخورد می‌کند همه طول موج‌های مختلف در اندازه‌ای برابر به چشم ما بازتاب پیدا می‌کنند. رنگ ترکیبی از تمام فرکانس‌های موجود در طیف مرئی در اندازه مساوی، سفید است، بنابراین ما برف را به رنگ سفید می‌بینیم.

علت سفیدی برف

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی، مطلب چرا پیاز اشک در می‌آورد؟ را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۵ شخصیت مهم که نبش قبر شده‌اند!

در طول تاریخ، اجساد شخصیت‌های معروف بسیاری به دلایل مختلف از گور بیرون آورده شده‌اند. با گ…