کافه‌ متفاوتی که همه کارکنان آن ربات هستند

۱۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در شهر توکیو کافه‌ای وجود دارد که در آن سفارشات شما توسط ربات‌ها گرفته می‌شود.

توکیو یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای دنیاست. به تازگی در این شهر کافه‌ای تاسیس شده که به کافه ربات های توکیو مشهور گشته است. برای آشنایی بیشتر با این کافه خارق‌العاده مطلب ما را در مجله دلتا دنبال کنید.

کافه ربات های توکیو

مشتریان یک کافی شاپ جدید در توکیو سفارش‌های خود را به جای شخص به یک ربات می‌دهند. این ربات‌ها از راه دور توسط افرادی که به دلیل معلولیت برای خروج از منزل دچار مشکل هستند کنترل می‌شوند.
گردانندگان این ربات‌ها آن‌ها را از منزل هدایت می‌کنند و مسئولیت‌های این پیشخدمت را یکی بعد از دیگری انجام می‌دهند. آن‌ها این ربات‌ها را با استفاده از انگشتان دست، چانه یا دیگر اعضای بدن خود به حرکت در می‌آورند. مدیر اجرایی این شرکت می‌گوید: داشتن یک کافه ربات آواتار که به طور دائمی باز باشد، رویایی بود که به حقیقت پیوسته است. یوشی فوجی کنتارو، می‌گوید آن‌ها می‌خواهند انتخاب‌های بیشتری به افراد برای کارکردن بدهند حتی اگر آن‌ها دیگر قادر به حرکت‌دادن بدنشان نباشند.
این نخستین کافی‌شاپ از این نوع در ژاپن نیست اما نخستین کافی‌شاپ است که قرار است به طور دائمی باز باشد. تولیدکننده این روبات‌ها شرکت اوری لابوراتوریس (Ory Laboratories) است که در توکیو مستقر است. اگر به این دست از مطالب علاقه‌مندید سری هم به مطلب کافه‌ای باب دل گربه دوستان تهرانی بزنید.
کافه ربات ژاپن

روبات پیر

یکی از کارکنان معروف این کافه رباتی است بسیار شبیه انسان به نام پیر. پیر هوش عاطفی دارد و می‌تواند در محیط‌های ساختاربندی نشده هم عملکرد خود را داشته باشد. این محیط‌‌ها می‌توانند فضاهایی از جمله خانه، رستوران، کافه یا فروشگاه باشند. این نخستین بار نیست که پیر در کنار انسان‌ها کار می‌کند زیرا در حال حاضر هم در فضاهایی مانند فرودگاه، دانشگاه، بانک و فروشگاه مدل‌، او به همکاری با انسان‌ها مشغول است.
اما پیر، تنها رباتی نیست که در کافه “پپر پولار” کار می‌کند.  ربات انسان‌نمای دیگری در این کافه مشغول به کار است به نام نائو (Nao) که می‌تواند سرگرمی خوبی برای مشتریان باشد و به تمیزکردن کافه می‌پردازد.
 کافه‌ای که کارکنانش ربات‌اند
پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب گردشگری می‌توانید مطلب در این پارک شگفت‌انگیز خورشید به زیر آب می‌رود را نیز مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

تجربه یک روز جذاب در تهران

فرقی ندارد روز یا شب را برای پیاده‌روی در هوای تمیز اطراف دریاچه انتخاب کرده‌اید، به زودی …