۵ حیوانی که بعد از مرگ هم زنده می‌مانند!

۱۹
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برخی از حیوانات پس مرگ نیز توانایی زنده شدن و یا زنده ماندن دارند و مرگ اثری بر آن‌ها ندارد.
حیواناتی که پس از مرگ زنده می مانند

در فهرست زیر ۵ حیوانی را به شما معرفی خواهیم کرد که مرگ برای آن‌ها معنایی ندارد و پس مرگ نیز زنده می‌مانند. با این مطلب از مجله دلتا همراه باشید تا با حیواناتی که پس از مرگ زنده می مانند بیشتر آشنا شوید.

حیواناتی که پس از مرگ زنده می مانند

۱. سوسک

سوسک‌ها حشرات موذی و مقاومی هستند. آن‌ها حتی در برابر تشعشعات اتمی نیز زنده می‌مانند. همچنین می‌توانند تا دو هفته بدون سر نیز زنده بمانند زیرا از روی منافذ روی پوست تنفس می‌کنند و سیستم جریان خون ندارند و در نهایت پس از دو هفته از گرسنگی می‌میرند.

حیواناتی که پس از مرگ زنده می مانند

۲. عروس دریایی

عروس‌های دریایی بدون مغز و دارای سیستم عصبی هستند. عروس دریایی می‌تواند در هنگام آسیب دیدگی و مریضی به حالت اولیه خود باز گردد و سلول‌های آن دوباره جوان می‌شوند این چرخه سه روز طول می‌کشد. دانشمندان با الهام از عروس دریایی سعی در نامیرا کردن انسان دارند.

۳. مگس‌ها

مگس‌های ماده نیز قابلیت زندگی بدون سر را دارند و نکته عجیب در این است که مگس‌های نر به مگس‌های ماده‌ای که بدون سر هستند بیشتر جذب می‌شوند. همچنین اگر مگسی را در فریزر قرار دهید و یخ بزند بعد از اینکه یخ آن دوباره باز شود زنده می‌ماند و دوباره به زندگی ادامه می‌دهد.

۴. مار

هیچ وقت به فکر بریدن سر یک مار نیفتید، زیرا آن‌ها باز هم زنده می‌مانند و می‌توانند شما را نیش بزنند، زیرا قدرت سمی آن‌ها در سر آن‌ها قرا دارد و تا ساعت‌ها بعد از قطع شدن سرشان نیز می‌توانند نیش بزنند.

۵. لاکپشت‌ها

این حیوانات دارای سلول‌هایی هستند که در صورتی که مغز نداشته باشند این سلول‌ها فعالیت تپش قلب را انجام می‌دهند و خون در بدن آن‌ها به گردش در می‌آید و در عین حال قلب آن‌ها به خون زیادی نیاز ندارد به این معنا که آن‌ها می‌توانند بدون قلب ۵ هزار ساعت معادل ۲۰۸ روز در این وضعیت به زندگی خود ادامه دهند و از طریق پوست خود اکسیژن مورد نیاز خود را از آب دریافت کنند.

حیواناتی که نمی میرند

پیشنهاد مطالعه: مطلب اسکلت ۵۰۰ ساله‌ای که چکمه‌های چرمی می‌پوشید! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۸ تغییری که فقط آدم‌های خاص تجربه می‌کنند!

تصور نکنید هر جای عالم هستی که پا بگذارید، بدن شما به شکل فعلی خواهد بود. در این مطلب هشت …