در این پارک شگفت‌انگیز خورشید به زیر آب می‌رود

۱۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اگر به آمریکا سفر کنید و یا پیگیر خبرهای آن باشید، متوجه می‌شوید که هر سال، در زمانی خاص، عکاسان مشهور سرتاسر دنیا به پارک ملی یوسمیت در آمریکا هجوم می‌آورند تا از پدیده‌ای طبیعی و باورنکردنی عکاسی کنند.
پارک ملی یوسمیت

پارک ملی یوسمیت (Yosemite National Park) از پارک‌های ملی آمریکا است که طبیعت چشمگیر و حیات وحش بی‌نظیری دارد. اما این پارک فرقی اساسی با بقیه پارک‌های ملی دارد که آن را خاص و منحصر‌به‌فرد کرده است. اگر دوست دارید با ویژگی خاص آبشار معروف پارک ملی یوسمیت آشنا شوید مطلب ما را در مجله دلتا دنبال کنید.

آبشار آتش پارک ملی یوسمیت

در نگاه اول، وقتی به عکس‌هایی که از این آبشار گرفته شده نگاه می‌کنید، به نظر می‌رسد که گدازه‌های آتش از بالای صخره‌ای عمودی به نام صخره ال کاپیتان در حال فوران‌شدن‌اند، در حالی‌که این طور نیست.
این پدیده نادر که نامش را آبشار آتش گذاشته‌اند زمانی اتفاق می‌افتد که خورشید در حال غروب، در آبشاری به اسم آبشار دم اسب (Horsetail) منعکس می‌شود. اگر به این دست مطالب علاقه‌مندید می‌توانید سری هم به مطلب بازدید از آبشار عجیبی که از آن خون می‌چکد بزنید.

پارک ملی کالیفرنیا
خانم سنجیتا دی، یک نورولوژیست و عکاس معروف است که سال قبل به پارک ملی یوسمت رفت و این پدیده را ثبت کرده است می‌گوید: وقتی این آبشار برافروخته را از نزدیک دیدم، نمی‌توانستم چیزی را که می‌بینم باور کنم. فقط ۱۰ دقیقه با چشم‌های کاملا باز نشستم و از چیزی که در جلوی صورتم می‌دیدم شگفت‌زده شدم.
به همین دلیل است که می‌گویند خورشید به زیر آب رفته چون دیدن این پدیده دقیقا همین موضوع را یادآور می‌شود.

چه چیزی باعث می‌شود این اتفاق نادر بیفتد؟

در ماه فوریه، در بالای صخره ال کاپیتان مقدار بسیار زیادی برف وجود دارد. دمای هوا باید به اندازه‌ای باشد که تمام این برف‌ها را آب کند و از ارتفاع۱۵۴۰ فوتی، به زمین بریزد. آسمان هم باید به اندازه کافی صاف باشد چون حتی یک تکه ابر می‌تواند باعث جلوگیری از تابش اشعه خورشید شود.
با توجه به خشکسالی‌های چند سال اخیر آمریکا، مدت کمی است که پدیده آبشار آتش در پارک ملی یوسمیت آمریکا اتفاق می‌افتد. خانم سنجیتا درباره تجربه‌اش اضافه می‌کند: وقتی به این پارک رفتم، عکاسانی را دیدم که می گفتند ۱۱ سال متوالی است که به این پارک می‌آیند تا این پدیده را ببینند. اما در این ۱۱ سال فقط ۲ بار موفق به دیدن آن شده‌اند.

آبشار آتش

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب گردشگری سری هم به مطلب رودخانه قرمز، خطرناک‌ترین رود دنیا بزنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

آیا شهر زیر آب یوناگونی همان آتلانتیس گمشده است؟

شهر زیر آب یوناگونی یکی از اسرارآمیزترین و عجیب‌ترین مکان‌های کشف شده است که در زیر آب‌های…