رفتن به این جاده جرات می‌خواهد

۱۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
روستای گولیانگ چین جاده تونلی عجیب ‌و جذابی دارد که حتی تماشا‌کردن آن هم دلهره‌آور است، با این حال هر سال گردشگران بسیاری برای دیدن آن به این کشور جذاب سفر می‌کنند.
جاده روستای گولیانگ چین

در کشور چین، روستای عجیب بسیار کوچکی به نام گولیانگ (Guoliang) وجود دارد. این روستا در بالای کوهی در دوردست قرار گرفته و تنها راه دسترسی به آن از طریق جاده خطرناکی است که به وسیله صخره‌هایی با شیب تند محاصره شده است. اگر دوست دارید درباره جاده روستای گولیانگ چین بیشتر بدانید این مطلب را به همراه ما در مجله دلتا دنبال کنید.

داستان روستای گولیانگ و جاده مشهور آن

روستای گولیانگ چین از زمان‌های خیلی دور بر بالای کوهی وجود داشت که مسیر سخت دسترسی و عبو‌ر و مرور به آن، جان خیلی‌ها را به خطر انداخت. در نتیجه رفت‌وآمد به آن کمتر و کمتر شد تا اینکه خیلی‌ها ترجیح دادند دیگر به آن نروند. بنابراین مردم این روستا در گوشه پرتی از دنیا تنها ماندند.

از طرفی دولت کشور چین هم به این نتیجه رسیده بود که چندین میلیون سرمایه‌گذاری برای جاده‌ای که فقط قرار است ۳۰۰ نفر از آن استفاده کنند ارزش ندارد. بنابراین ساکنین این روستا تصمیم گرفتند تا خودشان جاده‌ای تونلی بسازند که مسیری باشد برای ارتباط آن‌ها با دنیای بیرون.

اگر دوست دارید بیشتر درباره دیدنی‌های کشور جذاب چین بدانید می‌توانید مطلب جاذبه‌های گردشگری شانگهای را مطالعه کنید.

جاده خطرناک گولیانگ

ساختار این جاده خطرناک

این جاده توسط ۱۳ نفر روستایی و در طول ۵ سال ساخته شد. آن‌ها توانستند در این مدت، تونلی ۱۲۰۰ متری را در دل صخره‌ها بکنند.
این جاده تونلی با تعداد زیادی روزنه رو به دره است. سطح جاده و دیواره‌های تونل هم به خاطر ابزاری که روستاییان برای ساخت آن استفاده کرده‌اند، بسیار سفت و محکم است و از این نظر امنیت بالایی دارد.
با این حال پیشنهاد می‌کنیم اگر تصمیم دارید برای دیدن این جاده به کشور چین سفر کنید، فصلی از سال را انتخاب کنید که هوا سرد نباشد و بارندگی کم باشد، چرا که جاده تونلی گولیانگ چین در فصل‌های سرما و در شرایطی که جاده خیس است، بسیار خطرناک می‌شود و می‌تواند بسیار بیشتر از حد تصور لغزنده باشد.

گولیانگ چین

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب گردشگری سری هم به مطلب بهشت گمشده ایتالیا بزنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

تجربه یک روز جذاب در تهران

فرقی ندارد روز یا شب را برای پیاده‌روی در هوای تمیز اطراف دریاچه انتخاب کرده‌اید، به زودی …