بهشت گمشده ایتالیا

۱۲
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
توسکانی بهشت گمشده‌ای است در کشور ایتالیا که تجربه مناظر آن بیشتر به یک تابلو نقاشی می‌ماند.
بهشت گمشده ایتالیا

شاید تا به حال نام توسکانی را شنیده باشید. یکی از رویایی‌ترین مناطق برای گشت و گذار در ایتالیا، با وسعتی برابر ۲۲۹۹۰ کیلومتر مربع که سرتاسر مراتع و زمین‌های سرسبز است و با همین وسعت کم، ۶ مورد از میراث‌های فرهنگی یونسکو را در خود جای داده است. در ادامه با مجله دلتا همراه باشید تا درباره توسکانی بهشت گمشده ایتالیا بیشتر بدانید.

جذابیت‌های طبیعی توسکانی

توسکانی بهشت گمشده ایتالیا دارای بهترین باغ‌های میوه ایتالیا است و به دلیل شرایط آب و هوایی فوق‌العاده، به‌خصوص در فصل بهار، سرشار از زیبایی‌های چشم‌نواز است که مانند یک تابلوی نقاشی شگفت‌انگیز شما را به وجد می‌آورد.
از جذابیت‌های توسکانی، دریاچه زیبایی به نام Orbetello Lagoon و منطقه‌ای به نام Apuan Alps است که از مناطق حفاظت‌شده ایتالیا محسوب می‌شود و زیستگاه انواع پرندگان و جانوران است.

بهشت گمشده ایتالیا

ارزش‌های فرهنگی توسکانی

اگر چه توسکانی زیباترین طبیعت‌های ایتالیا را در دل خود دارد اما در بین توریست‌ها و گردشگران بیشتر به عنوان منطقه‌ای فرهنگی شناخته می‌شود. این منطقه ۳ شهر سینا، پیزا و لوکا را شامل می‌شود. شهر پیزا همان برج کج معرف ایتالیا، یعنی برج پیزا را در خود جای داده است.
در این منطقه ۶ میراث جهانی یونسکو قرار دارند که به‌عنوان نمونه می‌توان به مرکز تاریخی فلورانس، میدان کلیسای جامع پیزا و مرکز تاریخی سینا ال دوورچا را نام برد.

پیتزاهای معروف توسکانی

یکی از کارهای دیگری که می‌توانید در توسکانی انجام دهید، بازدید از پینتزا، شهر پنیر است. در این شهر می‌توانید طعم‌های مختلفی از پنیرهای خوش‌طعم و ناب ایتالیایی را امتحان کنید.

یکی دیگر از جاذبه‌های پینتزا، جایی به نام Palazzo Piccolomini است که میدان ذوزنقه‌ای شهر محسوب می‌شود. این میدان از چهار طرف توسط چهار ساختمان احاطه شده و چشم‌انداز جالبی دارد. در این شهر می‌توانید پیتزاهای معروف و خوشمزه ایتالیایی را نوش جان کنید. اگر دوست دارید درباره پیتزاهای معروف ایتالیا بیشتر بدانید پیشنهاد می‌کنیم سری به مطلب پیتزا مخلوط لذیذ ایتالیایی را به خانه بیاورید بزنید.

پیشنهاد مطالعه: اگر به مطالب گردشگری علاقه‌مندید می‌توانید مطلب درباره مادرید چه می‌دانید؟ را نیز مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

روستایی که ساکنانش یکباره به خواب می‌روند!

یک بیماری عجیب و اسرارآمیز اهالی روستای کلاچی را بر سر زبان‌ها انداخته است. می‌گویند ساکنا…