کشف این مومیایی‌ها دنیا را در حیرت فرو برد+ تصویر

۸
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بسیار پیش آمده که کشفیاتی که در حال حاضر ما از آن‌ها اطلاعاتی داریم، کاملا اتفاقی کشف شده‌اند.
مومیایی های ونزون

در این مطلب مجله دلتا می‌خواهیم به یکی از تجربه‌های مشابه بپردازیم. کارگرانی که در حال مرمت بنایی بوده‌اند به‌طور خیلی اتفاقی به مجموعه‌ای از مومیایی‌های بسیار عجیب برمی‌خورند. این مومیایی‌ها بعدا به تعدادی از شناخته شده‌ترین مومیایی‌های جهان یعنی همان مومیایی های ونزون تبدیل می‌شوند. با ما همراه شوید.

مومیایی های ونزون

در سال ۱۶۴۷ کارگران در حال مرمت کلیسای سنت اندرو در ونزون بودند که به طور ناگهانی به مقبره‌ای برخوردند. در داخل این مقبره جسد مردی پیدا شد که قد متوسطی داشت.

بعد از این کشف تصمیم گرفته شد تا تحقیقات بیشتری در این منطقه انجام شود. بعد از حفاری‌ها باستان شناسان موفق شدند در مجموع ۴۲ جسد را از زیر خاک بیرون بکشند. همه این اجساد به طور کاملا ناگهانی و خود به خود به محض دفن شدن، مومیایی شده‌اند.

تمام ماهیچه‌های اجساد این مومیایی‌ها مانند قلب به غشاهای نازکی تبدیل شده است و در کمال تعجب ارگان‌های داخلی آن‌ها مثل کلیه و پانکراس کاملا ناپدید شده است. مغز این مومیایی‌ها به یک سوم اندازه و حجم واقعی خود رسیده است. بر اساس تحقیقات مشخص شد که مومیایی‌های ونزون بین ۲۲ تا ۴۴ پوند وزن دارند. اگر چه مدت زمان زیادی از مرگ آن‌ها گذشته است و بسیار پیر هستند ولی فرم اصلی و ویژگی‌های بدنی آن‌ها به خوبی حفظ شده و کاملا قابل تشخیص است.

مومیایی های ونزون ایتالیا

طبق تحقیقاتی که روی این اجساد مومیایی شده انجام شد مشخص شد که این تغییرات در ۱۱ مقبره‌ای اتفاق افتاده است که در نزدیکی محراب کلیسا قرار داشته‌ است. این یکی از عجیب‌ترین چیزهایی بود که در این مومیایی‌ها پیدا شد.

در مقاله‌ای که در سال ۱۹۰۶ میلادی منتشر شد، نویسنده این مقاله چندین فرضیه را مورد بررسی قرار داده است صرف نظر از اینکه این اجساد به چه دلیل مومیایی شده‌اند. او می‌گوید که وجود نمک و آهک می‌تواند باعث چنین خشک شدگی در بدن شود اما در تحقیقات هیچ نشانه‌ای از نمک روی بدن این اجساد دیده نشده است.عجیب ترین مومیایی های جهان

مومیایی های ونزون در ایتالیا

مومیایی های ونزون هنوز هم که هنوز است دانشمندان وتوریست‌ها را با علامت سوال‌های بزرگی روبه‌رو کرده است. بعضی از این مومیایی‌ها را می‌توان در حال حاضر در کلیسا و در همان قسمت قبرستان کوچک این منطقه دید. این قبرستان در حال حاضر به یکی از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری ایتالیا تبدیل شده است و جمعیت بالایی از توریست‌ها حتی دانشمندان هر ساله به ونزون ایتالیا می‌روند به این امید که شاید توانستند معمای مومیایی های ونزون را حل کنند.
شگفت انگیز ترین مومیایی
پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطلب این حشره‌ عجیب می‌تواند ۳۰ سال عمر کند و سال‌ها غذا نخورد!  را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چرا برنج ژاپنی‌ها را چاق نمی‌کند!

این یک سوال بسیار رایج است. اگر کربوهیدرات عاملی برای چاقی می‌شود، پس چرا ژاپنی ها چاق نمی…