هرگز از این گیاهان آپارتمانی در منزل استفاده نکنید

۱۸
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
قبل از خرید هر گیاه آپارتمانی باید اطلاعاتی در مورد آن داشته باشید زیرا برخی از گیاهان خانگی سمی هستند و برای انسان‌ها و حیوانات خانگی مشکلاتی را ایجاد می‌کنند.
گیاهان آپارتمانی سمی در چیدمان منزل

گیاهان آپارتمانی زیبایی بصری و فضای سبز را به داخل خانه شما اضافه می‌کنند. بسیاری از گیاهان داخل ساختمانی بسیار سمی هستند، چنین گیاهانی می توانند برای کودکان و حیوانات کوچک و نیز برخی افراد مسن خطرناک باشند. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی گیاهان آپارتمانی سمی در چیدمان منزل می‌پردازیم.

گیاه پیکان

یکی از گیاهان آپارتمانی سمی در چیدمان منزل گیاه پیکان است. این گیاه هم‌خانواده‌ گیاه فیلودندرون است و روش مراقبت بسیار آسانی دارد. گیاه پیکان همیشه در حال رویش برگ جدید و ریزش برگ‌های قدیمی است بنابراین بهتر است این گلدان را در محلی قرار دهید که افراد حساس یا حیوانات خانگی به برگ‌های ریخته شده دسترسی نداشته باشند. عوارض مصرف این گیاه در انسان و حیوانات خانگی، تحریکات پوستی، مشکلات معده و استفراغ است.

گیاهان آپارتمانی سمی در چیدمان منزل

گل زنبق

تعداد گل‌هایی که به زیبایی زنبق هستند بسیار کم است. انواع مختلف زنبق از زمانی که شکوفه می‌دهند تا زمانی که گل به‌صورت کامل باز می‌شود زیبا و چشم‌نواز هستند. همه‌ زنبق‌ها سمی نیستند اما بعضی از آن‌ها برای حیوانات، مخصوصا گربه‌ها، خطرناک هستند. پس اگر مطمئن نیستید چه نوع زنبقی دارید گلدان را بیرون از خانه قرار دهید. اگر تصمیم به کاشتن بوته‌ زنبق دارید بهتر است آن را در دورترین قسمت حیاط بکارید تا حیوان خانگی‌ شما به آن دسترسی نداشته باشد.

گیاهان آپارتمانی سمی در چیدمان منزل

تاج خار

این گیاه برای انسان و نیز حیوانات خانگی سمی هستند. تمام قسمت‌های این گیاه سمی هستند و ممکن است موجب سوزش معده و دهان به همراه علائمی نظیر ترشح بزاق اضافی، تورم در چشم‌ها و دهان، درد معده، تهوع، استفراغ و اسهال شود. تماس با پوست ممکن است باعث قرمزی، ورم و تاول شود. عنصر سمی در این گیاه دیترپن استر است که در شیره شیری رنگ موجود در رگ‌های این گیاه وجود دارد.

تاج خار

کالادیوم، گیاه آپارتمانی سمی در چیدمان منزل

این گیاه زمانی که در یک مکان سرپوشیده رشد می‌کند، رنگ‌های زیبا و تزیینی آن به‌طورحتم به جذابیت اصلی اتاق اضافه می‌کند. این گیاه پیازی با شاخ و برگ‌های بلندش راحت رشد می‌کند و نیاز به نگهداری کمی دارد. با این حال، این گیاه گلدانی می‌تواند برای انسان‌ها و حیوانات سمی باشد. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب کدام گیاه آپارتمانی برای کدام اتاق مناسب است؟ سر بزنید.

کالادیوم

گیاه آپارتمانی پیچک

یکی از گیاهان آپارتمانی سمی در چیدمان منزل گیاه پیچک است. این گیاه زیبا، وقتی به دیوارهای سنگی یا آجری بچسبد و روی آن‌ها رشد کند فرشی به رنگ سبز همراه با شادابی و خنکی ایجاد می‌کند. اگر می‌خواهید در خانه از پیچک نگهداری کنید باید آن را در یک گلدان آویز قرار دهید تا ظاهری عاشقانه داشته باشد. پیچک می‌تواند باعث ایجاد تحریکات شدید پوستی شود. همچنین خوردن آن باعث ایجاد سوزش در دهان و گلو، انسداد گلو، تشنج، تب و بثورات جلدی می‌شود. هرچه میزان گیاه خورده شده بیشتر باشد، شدت عوارض آن هم بیشتر می‌شود.

گیاه آپارتمانی پیچک

پیشنهاد مطالعه: مطلب سریع و ارزان دکور خانه را عوض کنید را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

میز جلومبلی را شیک و مدرن کنید +ویدیو

آیا می‌دانستید با یک وسیله تزیینی می‌توانید میز جلومبلی را تزیین کنید؟ در این ویدیو از مجل…