خطرناک‌ترین حالت‌های خوابیدن کدامند؟

۷
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یک پزشک متخصص، بدترین حالت‌های خوابیدن را معرفی کرد.
بدترین حالت خوابیدن

«یلنا تزاروا» متخصص مغز و اعصاب و علوم خواب در روسیه، هشدار داد که وضعیت نادرست هنگام خواب می‌تواند باعث ناراحتی شود و در دراز مدت باعث بروز بیماری‌های جدی شود. با مجله دلتا همراه باشید تا با بدترین حالت خوابیدن بیشتر آشنا شوید.

بدترین حالت خوابیدن

یلنا تزاروا تاکید کرد که افراد اغلب در یک وضعیت می‌خوابند، اما گاهی اوقات ممکن است به سلامت آن‌ها آسیب برساند. به عنوان مثال، خوابیدن به پهلو از نظر پزشکی مفیدترین حالت است، اما فشار به سمت چپ بدن می‌تواند بر وضعیت فرد مبتلا به بیماری قلبی تاثیر منفی بگذارد، بنابراین بهتر است افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی به سمت راست خود بخوابد.

خوابیدن به پشت باعث وقفه موقت تنفس در هنگام خواب می‌شود که این خود ممکن است باعث خروپف در خواب شود.

خوابیدن به پهلو از نظر فیزیولوژیکی بهتر است و باید در هنگام خواب ترجیح داده شود، زیرا در این حالت روند دفع محصولات متابولیک با سرعت بیشتری انجام می‌شود و اصولا می‌توانید به پهلوی چپ و راست بخوابید. قفسه سینه در هر دو حالت به شکل برابری محافظت می‌شود؛ اما خوابیدن به پهلوی چپ برای کسانی که مشکلات قلبی دارند، مثلا از نارسایی قلبی و ریه رنج می‌برند، توصیه نمی‌شود.

اگر به این دست مطالب علاقه‌مند هستید حتما مطلب عوارض باورنکردنی بی‌خوابی را بخوانید.

خوابیدن روی شکم

خوابیدن روی شکم بیشترین ضرر را برای انسان دارد، زیرا ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در ستون فقرات شود. هنگام خوابیدن، برخی از ماهیچه‌ها سفت و برخی دیگر بیش از حد کشیده می‌شوند. این می‌تواند منجر به درد گردن و سر در صبح شود. خطرناک‌ترین موضوع در مورد این قضیه این است که عادت به این مدل خوابیدن می‌تواند فرآیند‌های متابولیک را مختل کند. این خود باعث ایجاد بیماری آلزایمر شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب این ۵ عادت روزانه به شما آسیب جدی می‌رساند را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

صحبت کسانی که بعد از مرگ زنده شده‌اند!

همچنین بخوانید: با اختراعات جالب و جدید آشنا شوید آیا حاضر هستید به شهر ربات‌ها سفر کنید؟ …