کاهش فشار خون با اصلاح سبک زندگی

۰
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اگر فشار خون کنترل نشود و کاهش فشار خون صورت نگیرد، مشکلات زیادی مانند اختلال در عملکرد قلب، سکته، مشکلات بینایی و بیماری‌های کلیوی پدید می‌آورد.
کاهش فشار خون

بیماری فشار خون از بیماری‌های رایج است که تحت تاثیر عوامل مختلفی که به طور عمده به سبک زندگی غلط مربوط می‌شوند، به‌وجود می‌آید. به گزارش مجله دلتا و به نقل از خبرآنلاین طبق تحقیقات حدود ۸۵ میلیون نفر در آمریکا به فشار خون بالا مبتلا هستند؛ یعنی چیزی حدود دوسوم بزرگ‌سالان بالای ۲۰ سال. اگر این بیماری درمان یا کنترل نشود و کاهش فشار خون صورت نگیرد، مشکلات زیادی مانند اختلال در عملکرد قلب، سکته، مشکلات بینایی و بیماری‌های کلیوی پدید می‌آید.

قلب ماهیچه‌ای است که خون را در بدن پمپاژ می‌کند. خون پس از گردش در بدن به علت این‌ که نسبت به حالت اولیه سطح اکسیژن کمتری دارد، سمت ریه می‌رود تا دوباره به سطح بالای اکسیژن برسد و در بدن جریان یابد. ابتلا به فشار خون بالا یعنی دیواره‌ی سرخ‌رگ‌ها در اثر جریان یافتن خون، فشاری غیرعادی را متحمل می‌شوند.

عواملی مانند سن، وراثت، دمای محیط زندگی، نژاد، چاقی، جنسیت، بی‌تحرکی، مصرف سیگار، مصرف الکل، مصرف بیش از حد نمک، رژیم غذایی پرچرب، استرس، دیابت و بارداری جزو عوامل اصلی ابتلا به فشار خون بالا هستند. با توجه به این‌که اغلب عوامل ابتلا به فشار خون بالا به سبک زندگی نادرست مربوط می‌شوند، از راه اصلاح سبک زندگی می‌توان تا حد زیادی از ابتلا به این بیماری پیشگیری کرد یا فشار خون را کاهش داد.

همچنین افرادی که دچار فشار خون بالا هستند، نباید بیماریشان را سبک بشمارند و صرفا با اصلاح سبک زندگی با بیماریشان مبارزه کنند. این افراد لازم است حتما به پزشک مراجعه کرده و درمان دارویی را در پیش بگیرند و در کنار آن عادات نادرست زندگی خود را تغییر دهند.
فشار خون
منبع: ایسنا

برای خواندن مطالب بیشتر درباره‌ی سلامت از مجله دلتا بازدید کنید.
دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

چند خارشی که هرگز نباید بخارانید!

وقتی پوستتان را می‌خارانید در واقع به آن آسیب می‌زنید. با مجله دلتا همراه شوید تا با چند خ…