کتابی که جلدش از پوست انسان است

۱۲
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در اواخر قرن هفدهم برخی از پزشکان فاسد از پوست اجساد انسان‌ها برای ساخت کتاب استفاده می‌کردند.
کتاب هایی با پوست انسان

شاید از شنیدن این حرف که کتاب هایی با پوست انسان جلد شده‌اند باعث چندش شما شود اما به‌طور حتم تا اندازه‌ای هم کنجکاو می‌شوید که بدانید این کتاب‌ها چه هستند، برای چه منظوری تهیه شده‌اند و در کجا از آن‌ها نگهداری می‌شود. با مجله دلتا همراه باشید.

کتاب هایی با پوست انسان

در سال ۲۰۱۵ مگان روزنبلوم کتابدار آمریکایی برای تحقیق درباره کتاب‌های ساخته شده از پوست انسان به آمریکا سفر کرد و از کتابخانه هوگتون دانشگاه هاروارد بازدید کرد. او به دنبال کتابی به‌نام سرنوشت‌های انسان بود که توسط نویسنده‌ای فرانسوی نوشته شده است. این کتاب ویژگی مشخصی دارد و آن هم این است که جلد آن از پوست انسان ساخته شده است.

تحقیقات اولیه

یکی از این پزشکان شخصی به نام جان استوکتون بود که در اواخر سال‌های ۱۸۰۰ میلادی در دانشگاه هاروارد کار می‌کرد. این شخص از پوست بیماران فوت شده خود جلد کتاب تهیه می‌کرد. البته این کار به همین سال‌ها خلاصه نمی‌گردد و در دهه‌های بعد نیز کلکسیونرهای کتاب به این کار علاقه نشان دادند. تهیه کردن جلد کتاب از پوست انسان به روش آنتروپودرمیک معروف است. این روش در سال‌های بعد نیز به‌طور مخفی رواج داشت.

تحقیقات آزمایشگاهی نشان می‌دهد بیشتر کتاب‌های فرآوری شده به این روش به‌طور مخفی توسط کلکسیونرهای ناشناس خریداری می‌شده و مکان فعلی آن‌ها نامعلوم است. کتاب دانشگاه هاروارد یکی از معدود نسخه‌های موجود از این نوع کتاب‌ها است. روزنبلوم می‌نویسد: بارها بسیاری از کارشناسان به کتابخانه دانشگاه هاروارد پیشنهاد کردند که جلد این کتاب از قسمت‌های دیگر کتاب جدا شده و دفن شود.

کتاب هایی با پوست انسان

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی، مطلب رسم آدمخواری هنوز در این نقاط دنیا رایج است! را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

این موجودات نامیرا رویای بشر را زندگی می‌کنند

در جهان موجوداتی وجود دارند که هیچوقت نمی‌میرند و موجودات دیگری که فرآیند پیری و مرگ در آن…