محوطه‌ سازی با گلدان های زیبا

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
محوطه سازی با گلدان راهکار خوب و مناسبی است تا مکان‌هایی که در آن امکان ایجاد باغ یا باغچه نیست، از فضای سبز زیبا نیز بهره‎مند شوند.
محوطه سازی با گلدان

به زودی فصل بهار از راه می‌رسد و بعد از یک زمستان طولانی همه جا با انواع شکوفه ها، گل‌های رنگارنگ و زیبا پوشیده می‌شود. گیاهان طرفداران زیادی دارند و در زیباسازی دکوراسیون داخلی و محوطه‌سازی بسیار موثرند. اما برای محوطه‌سازی در مقیاس بزرگ گیاهان سبز و به شکل کلاسیک زیباتر خواهد بود از طرفی هر جایی قابلیت داشتن باغ یا باغچه را ندارد؛ گلدان‌های گلی و جعبه‌های چوبی صرف‌نظر از ابعاد باغ یکی از گزینه‌های ایده‌ئال برای محوطه سازی هستند. اگر شما نیز مایلید در سال جدید محوطه‌ای زیبا برای خود بسازید توصیه می‎کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید و شیوه محوطه سازی با گلدان را با هم مرور کنیم.

محوطه سازی با گلدان برای ورودی ساختمان

تزئین در ورودی ساختمان با گلدان

به گزارش دلتا برگرفته از مستردکور؛ حتماً نیازی نیست گل‌ها و گیاهان در زمین رشد کنند تا باغی شکل گیرد. هنگامی‌که گل‌ها و گیاهان در گلدان‌ها یا فلاورباکس‌ها کاشته می‌شوند از کنار هم قرار گرفتن این گلدان‌ها می‌توانیم باغ بسیار زیبایی به‌وجود آوریم؛ حتی در بعضی مکان‌ها مانند راه‌پله‌ها یا پشت پنجره‌ها وجود یک گلدان می‌تواند چشم‌انداز بسیار زیبایی ایجاد کند.

تنوع رنگی گلدان‌ها و فلاورباکس‌ها و بزرگی و ارتفاع مناسب‌شان باعث ایجاد جذابیت در  ورودی ها می‌شود. گیاهان مختلف دارای ارتفاع و اشکال گوناگون هستند اما وقتی از یک گیاه مشابه برای گلدان های ورودی استفاده شود، نظم و یک‌پارچگی در ورودی خود خواهید داشت.

گلدان های گلی در ابعاد مختلف

abaade mokhtalefe goldan محوطه‌ سازی با گلدان های زیبا

هر باغی می تواند دارای ترکیبی از نوعی سبک و اندازه باشد و به کمک این گلدان‌ها به راحتی به شکل و سبک دلخواه در بیایند. این گلدان‌ها در ابعاد مختلف وجود دارد به همین دلیل در فضاهای کوچک هم می‌توانید به کمک آن‌ها با ابعاد متناسب، باغی کوچک اما زیبا و چشم‌نواز داشته باشید. به کمک گلدان‌هایی با ابعاد مختلف، اشکال و ارتفاعات مختلف و تنوع گیاهی می توانید باغی متنوع  و در عین حال با حفظ حریم خصوصی داشته باشید.

گلدان های گلی در ارتفاعات مختلف

ارتفاع مختلف گیاهان

قرار دادن گلدان ها در جاهای مختلف می تواند باعث ایجاد تنوع بصری شود و فضا را از یکنواختی درآورد. به بیان دیگر تفاوت سطح و ارتفاع، فضا را از یکنواختی خارج می‌کند. همین مسئله ساده باعث افزایش زیبایی می‌شود و چشم‌نوازتر خواهد بود.

درختچه‌های زیبا در گلدان

درخچه در گلدان

کاشت درختچه‌های تزئینی در این گلدان‌ها، کاری بسیار ساده و آسان است و به‌راحتی می‌توان از آن‌ها نگهداری کرد. به‌ همین سبب توصیه می‌شود برای ایجاد تنوع و البته زیبایی بیشتر از برخی از این درختچه‌ها در محوطه سازی با گلدان استفاده کنید.

نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید سازگاری گیاهان با آب و هوای مکانی است که در آن زندگی می‌کنید. تجسم کنید یک باغ خشک، وجود گیاهانی با برگ‌های زرد و رنجور و گاه پر از آفت نه فقط زیبایی ندارد بلکه منظره‌ای بی‌روح و نازیبا را در برابر دیدگان‌تان قرار می‌دهد. به‌همین سبب توصیه می‌کنیم فقط به شکل ظاهری و زیبایی گیاهان اهمیت ندهید و حتماً از فردی که در مورد نگهداری گیاهان دانش و تجربه دارد، کمک بگیرید.

برای دیدن مطالب بیشتر در مورد دکوراسیون داخلی و محوطه سازی از مجله دلتا دیدن کنید.

منبع: مستر دکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۸ ترفند عالی برای از بین بردن بوی غذا در خانه

بوی غذا پیچیده توی فضا خانه، از مواردی است که بسیاری از خانم‌ها در طول روز با آن درگیر هست…