۵ نکته طلایی برای داشتن موهایی زیبا و براق

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
داشتن موهای سالم و براق تاثیر زیادی بر زیبایی دارد و حتی می‌تواند باعث بالا رفتن اعتمادبه‌نفس شود بنابراین چه کسی آرزوی داشتن چنین موهایی را ندارد؟!
حفاظت از موها

در دنیای مدرن امروزی حفظ زیبایی مو کار چندان ساده‌ای نیست. اگر می‌­خواهید در مورد حفاظت از موها بیشتر بدانید در این مطلب از مجله دلتا تمام توصیه‌های لازم برای رشد، درخشندگی و زیبا نگه‌داشتن موها ارائه شده است.

۵ نکته طلایی برای حفاظت از موها

موهای خود را با آب سرد بشویید

با رعایت این نکته قدرت رشد موها افزایش می‌یابد. آب سرد لایه بیرونی موها را صاف‌تر می‌کند و مانع از دست رفتن رطوبت، گره خوردن و آسیب مو می‌شود. به هیچ‌وجه موها را با آب گرم نشویید زیرا باعث شکنندگی موها می‌شود. کیفیت آب نیز می‌تواند بر زیبایی موها تاثیر بگذارد. بنابراین اگر برای شما مقدور است از یک فیلتر یا دستگاه تصفیه برای افزایش کیفیت آب استفاده کنید.

حفاظت از موها

استفاده از شامپو مناسب برای حفاظت از موها

دیگر وقت آن است این باور غلط را برای همیشه کنار بگذارید که نباید موها را زیاد شست‌وشو دهید! حقیقت این است که برای مراقبت از موهایی با جنس و بافت متفاوت، روتین‌های متفاوتی وجود دارد. بنابراین اگر احساس می‌­کنید موهای شما به شست‌وشو نیاز دارد می­‌توانید آن­‌ها را به دفعات بشویید اما مطمئن شوید که از شامپوی مناسب استفاده می‌کنید.

موها را به درستی آبکشی کنید

جهت حفاظت از موها زمان آبکشی مطمئن شوید که شامپو کاملا از روی موها پاک شده است. برای داشتن موهای زیبا حتی اگر فکر می‌کنید موهای شما تمیز است ۱ بار آبکشی کنید و یک دقیقه دیگر مجددا آن را بشویید. این امر همچنین تاثیر بسزایی در حفظ سلامت پوست سر دارد. ماندن بیش‌ازحد شامپو روی موها می‌تواند باعث خشکی و زبری آن شود.

از نرم‌کننده استفاده کنید

نکته دیگری که برای حفاظت از موها و درخشندگی آن باید درنظر بگیرید استفاده از نرم‌کننده‌ها است زیرا اولین سد دفاعی از موها در برابر آسیب‌های محیطی به‌شمار می­‌روند. نرم‌کننده‌ها اغلب حاوی روغن‌های طبیعی سبک هستند که از مو در برابر اشعه ماورابنفش خورشید نیز محافظت می‌کنند. اگر می‌خواهید موهای سالم و زیبا داشته باشید هرگز نباید استفاده از نرم‌کننده را کنار بگذارید. اگر به این‌دست از مطالب علاقه دارید می‌توانید مطلب شست‌وشوی معکوس مو چیست و چه فوایدی دارد؟ را بخوانید.

برای حفاظت از موها، آن‌ها را به‌آرامی شانه بزنید

هرگز نباید موهایی که هنوز خیس هستند را شانه بزنید. صبر کنید تا حداقل ۸۰ درصد موها خشک شوند. البته یک استثنا در مورد این قاعده وجود دارد و آن اینکه می‌توان از شانه‌های دندانه درشت برای شانه کردن موهای خیس استفاده کنید. افرادی که موهای خشک و آسیب‌دیده دارند حتما از یک نرم‌کننده استفاده کنند زیرا چنین محصولاتی از آسیب و اصطکاک موها زمان شانه زدن جلوگیری می‌کنند.

حفاظت از موها

پیشنهاد مطالعه: مطلب مشابه کدام روغن برای موی شما مناسب است؟ را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

برای زیبا‌تر شدن ناخن پا چه‌کار کنیم؟

همچنین بخوانید: چند ترفند جالب برای طراحی روی ناخن طراحی روی ناخن در منزل طراحی زیبا روی ن…