اختراع یک صفحه نمایش لیس زدنی برای تشخیص مزه غذا

۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شاید برای شما پیش آمده باشد که با دیدن تصویر یک غذای اشتها‌آور که تجربه خوردن آن را نداشته‌اید، از خودتان بپرسید که آن غذا چه طعمی دارد.
صفحه نمایش لیس زدنی

تا به حال چاره‌ای جز تصور طعم غذاها نبوده اما شاید دوران حدس و خیال دیگر به سر رسیده باشد. یک پروفسور ژاپنی نمونه‌ اولیه از یک صفحه نمایش لیس زدنی ساخته که مزه غذاها را شبیه‌سازی می‌کند. با این دستگاه تنها کاری که برای چشیدن غذای به نمایش درآمده باید انجام داد لیس زدن صفحه نمایش است. با مجله دلتا همراه ما باشید.

صفحه نمایش لیس زدنی

این دستگاه Taste the TV نام گرفته و دربرگیرنده ۱۰ افشانه طعم است که از آن‌ها ترکیبی از طعم‌ها بر روی یک پرده نازک پلاستیکی اسپری می‌شود که صفحه نمایش را پوشانده است. با این کار مزه غذای مورد نظر بازسازی می‌شود.

هومئی میاشیتا، استاد دانشگاه مجی ِ ژاپن گفت: «هدف، ممکن ساختن تجربه چیزی شبیه به خوردن غذا در یک رستوران در سوی دیگری از دنیا است.»

میاشیتا افزود: «در فکر ساخت یک پلتفرم هستم که با آن بتوان مزه‌های سرتاسر دنیا را به شکل محتوایی از جنس مزه دسته‌بندی کرد. مثل تماشای فیلم یا گوش دادن به موسیقی مورد علاقه‌ است. امیدوارم آدم‌ها در آینده بتوانند مزه غذاهای رستوران‌هایی که دوست دارند را فارغ از مکان آن‌ها دانلود کنند و از آن‌ها لذت ببرند.»

این پروفسور در ادامه گفت که این دستگاه ممکن است برای آشپزها هم مفید باشد که هنگام پخت غذا باید آن را بچشند اما به دلیل آموزش از راه دور قادر به این کار نیستند.

یوکی هو، دانشجوی ۲۲ ساله دانشگاه مجی به دستگاه گفت دلش می‌خواهد یک شکلات شیرین را بچشد، بعد از آن افشانه‌های طعم یک نمونه از مزه غذا را به صفحه پلاستیکی چسبیده به صفحه، اسپری کردند.

یوکی پس از لیس زدن صفحه نمایش گفت: «مزه آن مثل شیر کاکائو است. مثل یک سس شکلاتی است.»

همچنین او برآورد کرده برای ساخته شدن نمونه تجاری این دستگاه، ۸۷۵ دلار هزینه تولید، لازم است.

صفحه نمایش لیس زدنی

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب به‌زودی این وسایل ضروری از زندگی‌تان حذف می‌شوند را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

رمز پول‌دار شدن ایلان ماسک چه بود؟

همچنین بخوانید: در مورد تیمور لنگ چه می‌دانید؟ درباره جیوه چه می‌دانید؟ رواندا، ثروتمند‌تر…