تنها مومیایی زنده دنیا!

۲۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
عقل سلیم می‌گوید که لازمه مومیایی شدن به هر حال مردن است و چگونه ممکن است که مومیایی زنده باشد؟
تنها مومیایی زنده دنیا

باید این را به شما بگوییم که مومیایی لنین رهبر شوروی سابق، چنان سالم است که گویی او به خوابی عمیق فرو رفته است و زنده است. ما امروز در مجله دلتا می‌خواهیم درباره تنها مومیایی زنده دنیا یعنی مومیایی لنین برای شما صحبت نماییم.

مومیایی زنده دنیا

در گوشه‌ای از میدان سرخ مسکو آرامگاهی وجود دارد که در آن جسد ولادیمیر لنین به نمایش گذاشته شده است. در این آرامگاه، ولادیمیر لنین در تختخوابی باشکوه و مجلل و در لباس رسمی دراز کشیده و پس از گذشت نزدیک به ۱۰۰ سال از مرگش هنوز هم صحیح و سالم باقی مانده است.

مومیایی لنین

مسئولیت حفظ و نگهداری جسد لنین بر عهده موسسه‌ای مشهور است که به عنوان مرکز تحقیقات و متدهای آموزشی تکنولوژی‌های بیوشیمی در مسکو شناخته می‌شود. گروهی متشکل از ۵ یا ۶ کالبدشناس، بیوشیمیست و جراح زبده. تمرکز اصلی آن‌ها حفظ شکل ظاهری بدن، چهره، وزن، رنگ، انعطاف‌پذیری و بافت پوست بود.

جالب است بدانید که این تیم برای مومیایی کردن جسد لنین از روشی ابتکاری و جدید استفاده کردند که با روش‌های دیگر مومیایی کاملا تفاوت داشت. الکسی یورچاک، استاد دانشگاه کالیفرنیا در این رابطه می‌گوید: در روش‌های مومیایی قدیمی هدف اصلی حفظ ماهیت اصلی جسد است و شکل و ظاهر جسد به مرور تغییر می‌کند. در این روش حفظ ظاهر جسد اهمیت بیشتری داشت. به همین دلیل بخش‌هایی از پوست با پلاستیک و مواد دیگر جایگزین شدند تا ظاهر جسد همچنان مثل روز اول سالم بماند.

مومیایی زنده

زنده ترین مومیایی

مومیایی لنین با اینکه به عنوان زنده ترین مومیایی دنیا شناخته می‌شود اما تا به حال هم در کمال آشکارا بودنش، رازهایی دارد که گویا تا ابد نیز در حکم یک راز خواهد ماند. دلیل این راز هم این است که این گروه زبده هیچگاه راز مومیایی کردن جسد لنین را هیچ کجا برملا نکردند. با این حال یکی از اعضای گروه توضیح می‌دهد که برای مومیایی کردن جسد لنین؛ ابتدا تمام اندام‌های داخلی خارج شد. پس از آن خون از داخل رگ‌ها خارج شده و محلولی مخصوص جایگزین آن شد.

جسد لنین در واقع در وانی مملو از مایع مومیایی غوطه ور شده است تا تمام قسمت‌های بدن به این مایع مخصوص آغشته شود. بر اساس گفته‌های او و دیگر نظریات موجود درباره مومیایی کردن، کل فرآیند مومیایی کردن لنین در حدود ۱ الی ۶ ماه طول کشیده است.

شاید برای شما جالب باشد تا بدانید که جسد لنین هر دو سال یک بار در محلولی مخصوص شست و شو داده می‌شود تا از پوسیدگی و تخریب بافت‌های آن جلوگیری شود. به گفته  دانشمندان با این روش می‌توان جسد لنین را تا قرن‌ها صحیح و سالم نگهداری کرد.

این مومیایی زنده است

پیشنهاد مطالعه: مطلب این مومیایی‌‌ها زنده هستند! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۵ روش برای بهبود کیفیت هوای خانه در روزهای آلوده

افراد به دلیل آلودگی هوا در معرض خطر سکته قلبی، عفونت‌های تنفسی و سرطان ریه قرار می‌گیرند.…