هشدار؛ این اشتباهات را قبل از خواب انجام ندهید

۷
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خوابیدن برای ما یک لذت همیشگی است که صبح‌ها به سختی از آن دل می‌کنیم. خواب ناکافی تاثیرات بدی بر جسم و دهن می‌گذارد.
اشتباهات رایج قبل از خواب

خواب ناکافی تاثیرات بدی بر جسم و ذهن می‌گذارد. عدم تمرکز و کاهش کارایی مغز یکی از تاثیرات خواب ناکافی است و در دراز مدت باعث بروز بیماری‌هایی مانند سرطان و آلزایمر می‌شود. با مجله دلتا همراه باشید تا با اشتباهات رایج قبل از خواب بیشتر آشنا شوید.

اشتباهات رایج قبل از خواب

فعال کردن حالت شب در تلفن‌های همراه و مانیتورها

بسیاری از مردم با تاریک شدن هوا، حالت شب تلفن همراه خود را فعال می‌کنند، فارغ از اینکه آن قدرها هم که به نظرمی رسد این کار جلوی بی‌خواب شدن را نمی‌گیرد. هورمون ملاتونین، هورمونی است که بدن را برای خواب آماده می‌کند. هر نوری مقدار تولید هورمون ملاتونین را کاهش می‌دهد. وقتی شب‌ها به صفحه گوشی‌تان نگاه می‌کنید، حالت آرامش قبل از خواب را می‌گیرد و باعث می‌شود خوابتان نبرد. این قضیه برای تلویزیون و لپتاپ نیز صادق است و نگاه کردن به آن‌ها قبل از خواب می‌تواند خواب را با اختلال مواجه کند.

گوش دادن به موسیقی

اگر موسیقی که به آن گوش می‌دهید، ضربان قلب شما را بالا نبرد، ایرادی ندارد. اما زمانی که برای خواب به موسیقی گوش می‌دهید، حتما باید دستگاه پخش خود را به گونه‌ای تنظیم کنید تا موسیقی پس از مدتی خود به خود قطع شود. زیرا زمانی که موسیقی روشن باشد وارد مرحله خواب عمیق نمی‌شوید و صبح‌ها بعد از بیدار شدن احساس نشاط و سرزندگی نخواهد داشت.

اگر به این دست مطالب علاقه‌مند هستید حتما مطلب شب بیداری‌های زیاد چه‌بلایی برسرتان می‌آورد؟ را بخوانید.

ورزش کردن

فواید ورزش برای سلامتی بر کسی پوشیده نیست. ورزش راه مناسبی برای خسته کردن فرد و کمک به خوابیدن است. اما زمانی که دقیقا قبل از خواب ورزش کنید، بدن سخت‌تر وارد مرحله خواب می‌شود. بهتر است در طول روز یا حداقل چند ساعت قبل از خوابیدن ورزش کنید.

خالی کردن ذهن از افکار مختلف از طریق نوشتن

ایده‌ بدی نیست ولی باید این کار را حداقل یک ساعت قبل از رفتن به خواب انجام داد. در غیر این صورت احتمالا هنگام خواب ذهن درگیر چیزهایی است که نوشته‌اید.

استفاده از نرم افزارهای آرامش و مدیریت خواب

اگر می‌خواهید از فواید مدیتیشن بهره‌مند شوید باید آن را به طور منظم در طول روز انجام دهید. این نرم‌افزارها راهی کوتاه برای بهبود خواب نیستند بلکه باید به طور مداوم و در دراز مدت از آن‌ها استفاده کنید تا بتوانید تغییرات لازم را در سبک زندگی‌ ایجاد کنید.

آماده شدن برای خوابیدن دقیقا قبل از رفتن به رختخواب

آمادگی برای خواب می‌تواند اثر معکوس داشته باشد. پوشیدن پیژامه، تعویض بلوز و مسواک زدن قبل از خواب می‌تواند حالت آرامش را برهم بریزد وتاثیر منفی داشته باشد. بنابراین بهتر است این کارها را یک ساعت قبل از خواب انجام دهید تا بدن پس از آن، زمان داشته باشد تا وارد حالت آرامش شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب اتفاقات عجیبی که بعد از مرگ در بدن رخ می‌دهند را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

صحبت کسانی که بعد از مرگ زنده شده‌اند!

همچنین بخوانید: با اختراعات جالب و جدید آشنا شوید آیا حاضر هستید به شهر ربات‌ها سفر کنید؟ …