مکان‌های مرگبار برای نگهداری گیاهان آپارتمانی

۱۷
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که گیاهان آپارتمانی بعد از مدت کوتاهی دچار پژمردگی شده و خشک می‌شوند. برای اینکه علت آن را بدانید، همراه ما باشید.
مکان های مرگبار نگهداری از گیاهان آپارتمانی

یکی از موضوعات مهم در مورد گیاهان آپارتمانی این است که نیازهای این گیاهان به عنوان موجود زنده در نظر گرفته نمی‌شود. برای پاسخگویی به نیازهای گیاهان در مرحله اول باید آن‌ها را در مکان مناسبی قرار دهید. اگر گیاهان در جای درست قرار نگیرند عمرشان کوتاه شده و به زودی از بین می‌روند. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به معرفی مکان های مرگبار نگهداری از گیاهان آپارتمانی می‌پردازیم.

گیاهان را کجای خانه قرار دهیم؟

بهترین مکان برای نگهداری از گل‌ها و گیاهان جایی است که در آن بتوان شرایط نوری، دمایی و رطوبتی را مهیا ساخت. همچنین هر چیزی را گیاه به آن نیازمند است را برایش فراهم کرد تا در شرایطی نزدیک به زیستگاه طبیعی خود رشد کند. در ادامه مکان‌های ممنوعه برای نگهداری از گیاهان را معرفی می‌کنیم.

مکان های مرگبار نگهداری از گیاهان آپارتمانی

نزدیک وسایل گرمایشی

یکی از مکان های مرگبار نگهداری از گیاهان آپارتمانی در نزدیکی وسایل گرمازا مثل شوفاژ و بخاری است. وسایل گرمازا باعث خشکی هوای خانه می‌شوند. بنابراین اگر گیاهان در نزدیکی شوفاژ قرار بگیرند، زودتر خشک می‌شوند و نیاز به رطوبت بیشتری دارند. همچنین گرمای مستقیم به شدت به گیاهان آسیب می‌زند. به‌طور کلی در فصول سرد با توجه به استفاده از وسایل گرمایشی بهتر است برگ گیاهان را با آب نیز اسپری کنید تا شادابی گیاهان حفظ شود.

مکان‌هایی که تاریک و کم‌نور هستند

تمامی گیاهان برای رشد کردن به تابش نور نیاز دارند. به‌خصوص در زمستان که شدت تابش نور کمتر است، بهتر است گیاهان را به منبع نور نزدیک کنید. حتی الامکان گیاهان را در جایی قرار دهید که در معرض تابش نور قرار بگیرند. اگر خانه شما تاریک است، می‌توانید منابع نور مصنوعی را به صورت ترکیبی از نورهای کم مصرف زرد و سفید در فاصله دو تا سه متری از گیاهان قرار دهید. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب این وسیله انرژی منفی خانه را از بین می‌برد سر بزنید.

مکان های مرگبار نگهداری از گیاهان آپارتمانی

مکان‌های پر رفت و آمد

هرگز گیاهان را در مکان‌های پر رفت و آمد قرار ندهید چراکه باعث آسیب گیاهان شده و رطوبت و نور کافی برای رشد گیاهان تامین نمی‌شود. گوشه‌های اتاق‌ها مکانی مناسب برای قرارگیری گیاهان هستند.

فضاهای باز با نور مستقیم

یک نکته مهم در مورد نگهداری از گیاهان اینکه هرگز در برابر تابش مستقیم آفتاب نباید قرار بگیرند. حتی گیاهانی که نور دوست هستند هم بهتر است در فاصله‌ای مشخص از پنجره قرار بگیرند. تابش نور مستقیم باعث سوختگی برگ‌های گیاهان می‌شود.

به‌طور معمول فاصله یک تا دو متری از پنجره‌های جنوبی، مکانی مناسب برای نگهداری از گیاهان آپارتمانی است. در مورد پنجره‌های شرقی و غربی نیز فاصله یک متری مناسب است.

فضاهای باز با نور مستقیم

پیشنهاد مطالعه: مطلب کدام پارچه برای مبلمان راحتی مناسب است؟ را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

با مقوای کارتنی ساعت شیک درست کنید +ویدیو

مدل‌های ساعت دیواری جدید این روزها جنبه‌های جدید و متفاوتی پیدا کرده‌اند. در این ویدیو از …