کاغذ دیواری طرح دار در دکوراسیون منزل

۰
1
زمان مطالعه: 5 دقیقه
کاغذ دیواری طرح دار در دکوراسیون داخلی تاثیر فراوانی دارد اما اگر بخواهید از آشفتگی و شلوغی ناشی طرح های کاغذ دیواری برحذر بمانید باید به چند نکته ساده توجه کنید.
کاغذ دیواری طرح دار

یکی از زیباترین ابزاری که می‌توان به کمک آن فضای خانه را زیبا و متفاوت تزئین کرد، کاغذ دیواری طرح دار است. البته استفاده از کاغذ دیواری اصولی دارد که در مطالب قبل به آن‌ها اشاره کرده‌ایم. اگر شما در پی استفاده از کاغذدیواری خاص و متفاوت هستید، پیشنهاد می‌کنیم از طرح‌هایی که برگرفته از مناطق استوایی است استفاده کنید.

به گزارش اختصاصی مجله دلتا؛ تکرار تصاویر زیبا در پس زمینه دکوراسیون‌ داخلی در چند سال گذشته باز هم متداول شده است. معمولاً افراد تصاویری ساده و با رنگ‌های خنثی را انتخاب می‌کنند چراکه این طرح‌ها به شما اجازه می‌دهد تا به سادگی دکوراسیون منزل خود را با طرح کاغذ دیواری خود همسو کنید. اما به کسانی که علاقمند به تصاویر زیبا و بدیع هستند و تمایل به نوآوری دارند کاغذ دیواری طرح دار توصیه می‌شود. تصویر کاغذدیواری مناطق گرمسیری روح جنگل‌های همیشه سبز استوایی را هم به فضایی که دکوراسیون مدرن دارد و هم به فضایی با چیدمانی به سبک سنتی و کلاسیک، اضافه می‌کند. با هم به بررسی چند نمونه کاغذ دیواری با طرح‌های مناطق گرمسیری می‌پردازیم با این توضیح که  چه چیزها و چه دکوراسیونی همسو و هم‌خوان با این مدل کاغذ دیواری است.

زندگی در انبوه برگ‌ها

کاغذ دیواری طرح دار اتاق

استفاده از طرح برگ‌های سبز و بزرگ یک راه‌کار عالی برای ایجاد حس نواحی گرمسیری به اتمسفر فضا است. از طرفی استفاده از کاغذی دیواری طرح دار که با برگ‌های باشکوه موز یا برگ‌های کوچکتر پوشیده شده است، در به‌وجود آوردن یک نقطه کانونی که نتوان به‌سادگی از آن چشم پوشید، بسیار موثر است. اضافه کردن این برگ‌ها به اتاق، ایده‎ای کاملاً مدرن و درجه یک است که احساس طراوت را به خانه شما ارزانی می‌کند.

در تصویر بالا همان‌طور که می‌بینید برگ‌های سبز کم‌رنگ که در پس زمینه سفید قرار دارند، با دکوراسیون سفید همخوانی جذابی ایجاد کرده‌اند. اگر دقت کنید، هیچ وسیله دیگری به عنوان نقطه کانونی انتخاب نشده و همین امر باعث شده تا گرچه کاغذ دیواری پر از طرح شلوغ باشد، اما اتمسفر کلی نه فقط حس آشفتگی و شلوغی را القاء نمی‌کند بلکه بسیار سرزنده است.

در این تصویر همان‌طور که مشاهده می‌کنید، برگ‌ها سبزتر و بزرگ‌تر از تصویر قبل هستند. اگرچه پس زمینه این کاغذ دیواری نیز سفید است اما به دلیل اندازه و رنگ برگ‌ها، طراح از هم‌نشینی رنگ قهوه‌ای که یاددآور تنه درختان است، بهره جسته است. به رنگ مبل‌ها هم توجه کنید که چگونه در این ترکیب‌بندی به خوبی خود را نشان داده است.

کاغذ دیواری طرح دار آشپزخانه

اما فقط کاغذ دیواری با برگ‌ها بزرگ و زیبا مختص اتاق نشمین نیست. شما با استفاده از همین اسلوب یعنی ترکیب آن با رنگ سفید، می‌توانید آشپزخانه‌ای گرمسیری اما مدرن داشته باشید.

با هم به یک اتاق خواب شاداب می‌رویم. می‌بینید که در این اتاق نیز ترکیب رنگی سبز و سفید مورد استفاده قرار گرفته است اما از آنجاکه اتاق خواب معمولاً کوچک‌تر و کم نورتر از هال یا اتاق نشیمن است، طراح فقط دیوار کانونی را با برگ پوشانده است.

کاغذ دیواری طرح دار در سرویس بهداشتی

یک نمونه دیگر از برگ‌های بزرگ را با هم در سرویس بهداشتی می‌بینیم که به طرز بسیار خوبی از ترکیب رنگی سبز و کرم استفاده کرده است. دقت کنید باز هم از رنگ‌هایی استفاده شده که در طبیعت کنار هم وجود دارند.

اتاقی در میان در جنگل‌های استوایی

برخی افراد برای دکوراسیون منزل خود، کاغذ دیواری‌هایی را می‌پسندند که طرح‌هایی شبیه تابلوی نقاشی داشته باشند. نصب این کاغذ دیواری طرح دار بسیار ایده خوبی است و اگر بتوانید مبلمان خانه خود را همسو با این نوع کاغذ دیواری کنید، دکوراسیونی چشم‌نواز و متفاوت خواهید داشت. به‌ تصویر بالا دقت کنید، می‌بینید که کاغذ دیواری را برای دیوار کانونی درنظر گرفته‌اند و با قرار دادن کاناپه‌ای که همنشینی خوبی با رنگ‌های کاغذدیواری دارد، نقطه کانونی را از دیوار به روی کاناپه منتقل نکرده‌اند. با این ترفند جلوه کاغذدیواری در بهترین حالت حفظ شده و ببینده حس می‌کند کاناپه در میان درختان است.

نمونه بعدی که برای شما انتخاب کرده‌ایم تصویری از یک اتاق خواب است. دقت کنید باز هم دیوار کانونی با کاغذ دیواری طرح دار پوشیده شده است و تخت و روتختی و… به‌گونه‌ای انتخاب شده‌اند که توجه را به خود جلب نمی‌کنند. با این کار احساس می‌شود که تخت جزئی از تصویر روی دیوار است.

با هم به سراغ ماهیان شناگر می‌رویم اما در عمق دریاها بلکه روی دیوارهایی که با ترکیب‌رنگی سفید و سیاه دکوراسیونی بسیار مدرن و شیک را در این سرویس بهداشتی به‌وجود آورده‌اند. بازهم به دیوار کانونی و تاکید روی آن توجه کنید.

در تصویر بالا طراح، اگرچه کاغذ دیواری را روی دیوار کانونی نصب کرده اما از کل فضای اتاق برای ایجاد اتمسفر جنگل‌های سبز استوایی بهره گرفته است. فضا به شکلی چیدمان شده که گویی افراد در دل یک پوستر سه بعدی زندگی می‌کنند. هر جزء از دکوراسیون درست جای خود قرار گرفته و همه چیز در یک هماهنگی و در کمال توازن تعبیه شده است.

با ارائه این چند نمونه امیدوایم با خیالی آسوده کاغذ دیواری را که با سلیقه شما هماهنگ است انتخاب کنید بی‌آنکه نگران چیدمان فضای داخلی خود باشید.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد معماری و دکوراسیون، دکوراسیون، از  مجله دلتا دیدن کنید.

منبع: دکوئیست

دانلود اپلیکیشن
 • ساعت دیواری مدرن

  تاثیر ساعت دیواری در دکوراسیون منزل

  بسیاری از افراد تصور می‌کنند که ساعت در دکوراسیون نقش چندانی ندارد و فقط یک وسیله کاربردی …
 • فرش در دکوراسیون منزل

  قوانین پهن کردن فرش

  هر کسی دوست دارد زیباترین و بهترین فرش را برای منزل خود بخرد. اما نکته‌ای که باید خیلی به …
 • نورپردازی در آشپزخانه

  اصول نورپردازی در آشپزخانه

  آشپزخانه، قلب خانه نامیده می‌شود و نورپردازی در این بخش از منزل اهمیت ویژه ای دارد. زیرا ر…
بیشتر ببینید در دکوراسیون داخلی

همچنین بخوانید

علت شل شدن برگ گیاهان آپارتمانی چیست؟

همان‌طور که می‌دانیم امروزه اکثر خانه‌ها به‌صورت آپارتمانی بوده و شرایط کافی برای نگهداری …