وسایل قدیمی منزل را با کمترین هزینه نو کنید

۴
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بازسازی وسایل و مبلمان یکی از ایده‌های بسیار عالی برای تغییر دکوراسیون منزل با کمترین هزینه است. گاهی اوقات فقط با چند قلم مو و یک سطل رنگ می‌توان زندگی جدیدی را به وسایل منزل داد.
روش های نو کردن وسایل قدیمی منزل

وقتی صحبت از تغییر دکوراسیون داخلی خانه به میان می‌آید، منظور این نیست که به یکباره تمام وسایل و لوازم را دور ریخته و مدل‌های جدیدی از آن‌ها را جایگزین کنیم. بلکه گاهی اوقات فقط با چند تغییر کوچک در ظاهر لوازم و وسایل مورد استفاده می‌توانیم دکوراسیونی متفاوت را تجربه کنیم. در این مطلب از مجله دلتا به بیان روش های نو کردن وسایل قدیمی منزل می‌پردازیم.

نو کردن کنسول قدیمی

تصویر زیر یک کنسول با سبک قدیمی را نشان می‌دهد که به راحتی به یک کنسول امروزی تبدیل شده است. برای این کار شما به رنگ تخته سیاه، برچسب‌های تزیینی یا کاغذ دیواری نیاز دارید. ابتدا باید کنسول را تمیز کرده و اگر قسمت‌های ناصافی دارد سمباده بکشید. سپس درب قسمت‌هایی را که مایل هستید رنگ تخت سیاه داشته باشد را باز کرده و دو بار پشت سر هم رنگ بزنید. سپس اجازه دهید تا خشک شود. بعد برچسب‌های تزیینی را روی قسمت‌های باقی مانده بچسبانید.

روش های نو کردن وسایل قدیمی منزل

نو کردن کمد قدیمی از روش های نو کردن وسایل قدیمی منزل

تصویر بالا مربوط به دکور بسیار قدیمی برای یک آشپزخانه است که به همان سبک قدیمی و روستیک نیز بازسازی شده است. رنگ مناسب برای گچ و موم برای ایجاد حالت پتینه تنها مواد مورد نیاز شما خواهند بود.
بعد از تمیز کردن مبلمان، برای حذف رنگ قدیمی و صاف کردن سطح، ابتدا آن را رنگ کرده و اجازه دهید خشک شود. برای ایجاد یک اثر قدیمی، موم را به وسیله پارچه روی سطح کمد بکشید. اگر بتوانید سایه روشن‌هایی مانند تصویر بالا ایجاد کنید کمد بیش تر حالت آنتیک بودن پیدا کرده و زیباتر می‌شود.

روش های نو کردن وسایل قدیمی منزل

نو کردن جاکفشی قدیمی

جا کفشی‌های چوبی و قدیمی نیز از دیگر وسایلی هستند که به راحتی می‌توانیم آن‌ها را به یک وسیله پرکاربرد و امروزی تبدیل کنیم. ابتدا مانند هر وسیله چوبی دیگری سطح جاکفشی را سمباده کشیده و از لاک الکل استفاده کنید. سپس دو یا سه بار با رنگ معمولی رنگ آمیزی کرده و بعد رنگ تخت سیاه را بزنید. برای نوشتن روی آن تقریبا یک هفته‌ای را صبر کنید. برای اینکه چیدمان بهتری در منزل داشته باشید به مطلب هرگز خانه خود را اینگونه چیدمان نکنید سر بزنید.

نو کردن جاکفشی قدیمی

رنگ‌آمیزی میزهای قدیمی از روش های نو کردن وسایل قدیمی منزل

میزهای ساده و مینیمال تقریبا در همه خانه‌ها پیدا می‌شوند و کافی است با کمی تغییر چهره جدیدی را برایش به‌وجود آورید.
رنگ با قدرت پوشش بالا تنها چیزی است که برای این کار لازم خواهید داشت. پس از تمیز کردن سطح، از یک برس برای هر رنگ استفاده کنید. در صورت لزوم ابتدا طرح‌های هندسی مورد نظرتان را با مداد روی میز کشیده و سپس رنگ‌آمیزی کنید.

رنگ‌آمیزی میزهای قدیمی

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۷ اشتباه رایجی که آشپزخانه شما را شلخته می‌کند را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

میوه‌‌ها را چطور بکاریم؟

همچنین بخوانید: آموزش کاشت بذر میوه در گلدان یا باغچه گلدان‌های زیبا در منزل درست کنیم برا…