این وسایل را هرگز در چیدمان منزل بکار نبرید

۵
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
برخی از افراد در چیدمان منزل فقط از سلیقه خود پیروی می‌کنند و توجهی به قوانین چیدمان منزل ندارند که در این صورت به دکوراسیون ایده‌آلی نمی‌رسند.
رایج ترین اشتباهات در دکوراسیون منزل

دکوراسیون و چیدمان خانه اگر با رعایت اصول و قوانین درستی باشد، باعث می‌شود منزل شما سرشار از انرژی مثبت و آرامش شود. در این مطلب از مجله دلتا به بیان رایج ترین اشتباهات در دکوراسیون منزل می‌پردازیم.

عکس‌ها و نقاشی‌های نامناسب

عکس‌ها و نقاشی‌هایی که مضمون آن‌ها تنهایی، ناراحتی و غیره است را از دکوراسیون خانه حذف کنید و به جای آن‌ها از عکس‌ها و تابلوهایی استفاده کنید که با دیدن آن‌ها حالتان خوب می‌شود.

رایج ترین اشتباهات در دکوراسیون منزل

وسایل با طرح‌های شلوغ

یکی از رایج ترین اشتباهات در دکوراسیون منزل که زیبایی آن را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار می دهد، استفاده از وسایلی با طرح‌های شلوغ است. در صورتی که مبلمان شما طرح شلوغی دارد، باید طرح پرده یا فرش‌ها ساده باشد و اگر طرح مبل‌ها ساده است، می‌توانید از پرده‌ها یا فرش‌های شلوغ استفاده کنید. انتخاب تمامی وسایل با طرح های شلوغ باعث می شود منزل شما شلخته و بهم ریخته به‌نظر برسد.

رایج ترین اشتباهات در دکوراسیون منزل

وسایل غیر قابل استفاده و خراب

برخی از وسایل ریز و درشت منزل که خراب هستند و نیاز به تعمیر دارند یا قدیمی هستند و استفاده‌ای از آن‌ها ندارید را دور بیندازید، نگه داشتن اینگونه وسایل در منزل انرژی منفی را وارد دکوراسیون منزل می‌کنند. نکات بیشتر در مورد چیدمان منزل را در مطلب هرگز خانه خود را اینگونه چیدمان نکنید بخوانید.

وسایل غیر قابل استفاده و خراب

وسایلی از جنس فلز یا خاک

استفاده از عناصر فلزی و خاکی در خانه خوب نیست زیرا عناصر فلزی باعث ایجاد استرس و عناصر خاکی حس گرفتگی و کهنگی را به ارمغان می‌آورند.

وسایلی از جنس فلز یا خاک

تابلو یا عکس‌های بزرگ بالای تختخواب

آویزان کردن تابلو یا قاب عکس‌های بزرگ بالای تختخواب اشتباه بزرگی است زیرا احساس امنیت را از بین می‌برد. وقتی شما جسمی به سنگینی تابلوهای بزرگ بالای سرتان آویزان است قطعا احساس امنیت نخواهید کرد.

تابلو یا عکس‌های بزرگ بالای تختخواب

وسایل ناهماهنگ با دکور منزل

یکی از مهم‌ترین نکات در دکوراسیون کلی خانه این است که به هماهنگی و توازن بین همه وسایل خانه توجه ویژه‌ای داشته باشید. استفاده از مبلمان فانتزی در خانه‌هایی با فضای کلاسیک، عدم هماهنگی رنگ مبلمان و میزها با رنگ دیوارها، استفاده از وسایل دکوراتیو ناهماهنگ با رنگ و تم اصلی خانه، بی‌توجهی به سایز و ارتفاع میز با مبلمان، استفاده از فرش ناهماهنگ با رنگ دیوارها و مبل‌ها و غیره همگی مواردی هستند که به ایجاد ناهماهنگی بین وسایل خانه منجر خواهد شد.

وسایل ناهماهنگ با دکور منزل

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۷ اشتباه رایجی که آشپزخانه شما را شلخته می‌کند را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این وسایل خانه شما سنتی و جذاب می‌کنند

از طریق اجرای دکوراسیون سنتی منزل در خانه خود می‌توانید فضای خانه را بسیار دلنشین و راحت ج…