نکات طلایی آرایش چشم‌های گود و فرورفته

۱۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
همه چشم‌ها به یک شیوه آرایش نمی‌شوند و هر چشم به علت شکل و فرمی که دارد آرایش ویژه خود را دارد.
آرایش چشم های گود

اگر شما خانمی با چشم‌های گود هستید، به احتمال زیاد چشمانی درشت دارید که در صورت شما گود رفته و استخوان ابرو شما را برجسته نشان می‌دهند. در این مطلب از مجله دلتا به مواردی که زمان آرایش چشم های گود و فرورفته باید به آن‌ها توجه کنید، اشاره خواهیم کرد.

نحوه آرایش چشم های گود و فرورفته

کار خود را با زیرساخت شروع کنید

راز باز کردن و بیرون‌آوردن چشم‌های فرورفته هایلات و روشن کردن اطراف چشم با سایه چشمی روشن است. از یک سایه با رنگ طبیعی روی تمام پلک خود استفاده کرده و مطمئن شوید که آن را واقعا به‌خوبی محو می‌کنید. زیرسازی به پوشاندن لک‌ها کمک می‌کند که برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید مطلب چگونه جای لک صورت را با آرایش بپوشانیم؟ را بخوانید.

آرایش چشم های گود

برای آرایش چشم های گود به سمت چین پلک حرکت کنید

از سایه چشم مشکی یا قهوه‌ای تیره استفاده کنید و آن را با یک برس سایه نرم روی پلک و گوشه خارجی خود قرار دهید. حتما هر بار به‌جای اینکه فقط ۱ بار سایه چشم مشکی بزنید، مقدار کمی سایه چشم استفاده کنید تا ناحیه مورد نظر را به میزان دلخواه تیره کنید.

مقداری سایه براق اضافه کنید

جهت بیرون‌آوردن چشم فرورفته، از سایه چشم براق با رنگ صورتی روشن برای وسط و گوشه داخلی پلک خود استفاده کنید. آن‌قدر آن را محو کنید تا سایه چشم مشکی و براق یک‌دست به‌نظر برسند. این کار را می‌توانید با براش سایه چشمی سفت و باریک انجام دهید. هرچند، نباید سایه چشم براق را خیلی محو یا آن را در وسط و گوشه داخلی پلک خود پخش کنید.

استخوان ابرو را هایلایت کنید

از سایه چشم روشن برای برجسته‌سازی استخوان ابرو استفاده کنید و ظاهری کم‌رنگ و نرم به آرایش چشم خود بدهید.

آرایش چشم های گود

برای آرایش چشم های گود خط مژه پایینی خود را آرایش کنید

از همان سایه چشم تیره‌ای که برای گوشه بیرونی پلک خود استفاده کردید، برای متصل کردن گوشه بیرونی پلک خود به خط مژه پایین استفاده کرده و آن را به‌خوبی محو کنید.

رنگ بژ برای بیرون آوردن چشم‌ها

یک مداد چشم بژ می‌تواند واقعا برای شما ترفند بیرون آوردن چشم گود رفته را انجام دهد. از آن درون پلک پایینی خود استفاده کنید.

با مژه مصنوعی مژه‌های خود را پرپشت کنید

برای انجام مرحله آخر، باید ابروهای خود را مرتب کرده و جای خالی را با مداد ابرو یا هر محصول دیگری پر کنید. مژه‌های خود را حلقه کنید و مقداری ریمل بزنید، یا اگر می‌خواهید زیبایی چشم خود را افزایش دهید، به‌راحتی از یک جفت مژه مصنوعی استفاده کنید.

آرایش چشم های گود

پیشنهاد مطالعه: مطلب مشابه بایدها و نبایدهای آرایش زمستانی را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

برای زیبا‌تر شدن ناخن پا چه‌کار کنیم؟

همچنین بخوانید: چند ترفند جالب برای طراحی روی ناخن طراحی روی ناخن در منزل طراحی زیبا روی ن…