سرفه با این ۸ نشانه‌ را جدی بگیرید

۶
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
۸ نشانه اصلی که نشان‌دهنده مشکلات جدی در سرفه افراد است.
نشانه های سرفه خطرناک

دلایل زیادی برای بروز سرفه خشک وجود دارد. گرچه ممکن است احساس کنید نادیده گرفتن این سرفه ساده‌ترین کار است، اما ممکن است علت سرفه خشک مشکلی جدی باشد که در بدنتان کمین کرده است. مجله دلتا در این مطلب نشانه های سرفه خطرناک را بررسی می‌کند.

علت سرفه خشک، سوزش سر دل هم دارید

سوزش سر دل به‌تنهایی یک مشکل آزاردهنده است. بااین‌حال، آیا می‌دانستید سرفه می‌تواند نشانه رفلکس اسید باشد؟ رفلکس یک مشکل جدی است که باید رفع شود. در صورت عدم درمان، اسید می‌تواند اختلالی به نام بیماری برت را ایجاد کند.

سرفه خشک

در قفسه سینه‌تان احساس سنگینی دارید

درحالی‌که از گاز گرفته تا کشیدگی عضله می‌تواند احساس آزاردهنده‌ای در ناحیه قفسه سینه ایجاد کند، اما به‌هرحال این مشکل باید بررسی شود. یک علت سرفه خشک می‌تواند این باشد که قلب یا ریه‌ها به‌درستی کار نمی‌کنند، مشکلی که به کمک سریع نیاز دارد.

در نفس کشیدن مشکل‌دارید

نفس‌تنگی یا سختی برای نفس کشیدن معمولا نشانه وجود یک مشکل است. ممکن است دچار سرماخوردگی، آلرژی یا مشکلات قلبی و ریوی شده باشید. اگر این مشکل همراه با سرفه خشک باشد، احتمالا یک مسئله جدی وجود دارد.

مشکل تنفس

علت سرفه خشک، احساس سبک‌سری دارید

سبکی سر همراه با سرفه خشک می‌تواند نشانه کم شدن اکسیژن بدن باشد، که ممکن است به معنای مشکل قلبی یا ریوی باشد.

قادر به گفتگو یا انجام مکالمه بدون سرفه نیستید

علت سرفه خشک مزمن می‌تواند آلرژی باشد. بااین‌حال، به‌جز آلرژی چندین مورد دیگر نیز می‌توانند مسبب این مشکل باشند. اگر آن‌قدر سرفه می‌کنید که حتی صحبت با یک دوست یا یکی از اعضای خانواده دشوار می‌شود، بیماری‌های مزمن ریه مانند آمفیزم و COPD می‌توانند عامل اصلی باشند.

خون می‌بینید

خون همراه با مخاطی که از گلو خارج می‌شود نشانه تحریک شدن چیزی در سیستم تنفسی شما است. البته علت سرفه خشک همراه با خون می‌تواند سرطان یا بیماری ریوی باشد. هر وقت سرفه‌کنید و خون ببینید، یک وضعیت اضطراری محسوب می‌شود.

خون در سرفه

علت سرفه خشک، کف صورتی در مخاط گلوی‌تان وجود دارد

علامت عجیب‌وغریب دیگر مبنی بر اینکه مشکلی وجود دارد این است که سرفه می‌کنید و کف صورتی در دهان شما ظاهر می‌شود. رفلکس واگال معمولا علت سرفه خشک همراه با کف صورتی است. این رفلکس زمانی رخ می‌دهد که قلب به میزان کافی پمپاژ نمی‌کند، به این معنی که اکسیژن کم دارید.

اگر به سرفه دچار هستید مطلب ۵ روغن شگفت‌انگیز در درمان سرفه و گلودرد را بخوانید.

همراه سرفه خشک درد گلو دارید

یکی از نشانه های سرفه خطرناک همراه بودن آن با گلو درد است. آیا احساس می‌کنید خشک و خراشیده است و با هر نوشیدنی که می‌خورید می‌سوزد؟ چند مورد می‌تواند علت سرفه خشک ازاین‌دست باشند. ابتدا ممکن است دچار عفونت باکتریایی یا ویروسی‌شده باشید. دوم اینکه، ممکن است حساسیت فصلی مقصر باشد.

سرفه خطرناک

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب خوراکی‌هایی که شما را به خارش می‌اندازد را بخوانید.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو

نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه، همین الان مشاوره رایگان بگیرین.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

عوارض بوتاکس صورت‌هایی بدون چروک اما بی‌احساس

بوتاکس با ورود به عضلات، با فلج کردن عصب‌های موجود در نقاط ارتباطی میان عضلات و عصب‌ها، با…