سلامت مردان با این خوراکی ۲ برابر می‌شود

۵
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
آنتی‌اکسیدان‌های موجود در گوجه‌فرنگی از انواع بیماری‌های مهلک محافظت می‌کند که سرطان، دیابت و بیماری‌های قلبی ازجمله این موارد است.
خواص و فواید گوجه فرنگی

گوجه‌ فرنگی، انواع مختلفی دارد که در مناطق مختلف جهان در آب‌وهوای معتدل پرورش می‌یابد. گوجه‌فرنگی برای افرادی که می‌خواهند لاغر شوند و سطح فشارخون خود را حفظ کنند، بسیار مفید است. این میوه همچنین به تقویت بینایی و مدیریت دیابت کمک می‌کند. همراه مجله دلتا باشید تا از خواص و فواید گوجه فرنگی برای بدن بیشتر اطلاع کسب کنید.

خواص گوجه فرنگی

مبارزه با سرطان

لیکوپن موجود در گوجه‌ فرنگی می‌تواند ازنظر خاصیت ضد سرطانی میوه مفیدی باشد. لیکوپن یک آنتی‌اکسیدان در خانواده کاروتنوئیدها است. از همه مهم‌تر می‌توان با مصرف گوجه‌ فرنگی به شکل فرآوری شده مانند سس، آب یا رب گوجه‌فرنگی، توانایی مبارزه با سرطان را افزایش داد.

گوجه فرنگی فشارخون را تنظیم می‌کند

لیکوپن موجود در گوجه‌فرنگی فشارخون را کاهش می‌دهد. گوجه‌ فرنگی همچنین غنی از پتاسیم است. زیرا پتاسیم اثرات سدیم را کاهش می‌دهد. گوجه‌ فرنگی همچنین سرشار از ویتامین C است که مشخص‌شده فشارخون را کاهش می‌دهد.

کاهش وزن با گوجه‌فرنگی

آب گوجه‌فرنگی می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی وزن بدن، چربی بدن و دور کمر را کاهش دهد. همچنین می‌تواند سطح کلسترول را کاهش دهد که می‌تواند در افزایش وزن نقش داشته باشد.

کاهش وزن با گوجه فرنگی

گوجه فرنگی سلامت قلب را تقویت می‌کند

قرار دادن گوجه‌فرنگی غنی از لیکوپن به‌طور منظم برای چند هفته در رژیم غذایی می‌تواند سطح کلسترول LDL (کلسترول بد) شما را تا ۱۰درصد کاهش دهد. طبق مطالعات جدید افرادی که گوجه‌فرنگی تازه یا آب گوجه‌فرنگی مصرف می‌کنند می‌توانند سطح کلسترول بد خون خود را کاهش داده و سطح کلسترول خوب را افزایش دهند.

اثرات دود سیگار را برطرف می‌کند

سیگار کشیدن منجر به تولید بیش‌ازحد رادیکال‌های آزاد در بدن می‌شود، که می‌تواند به‌خوبی با ویتامین C مقابله کند. یکی از خواص و فواید گوجه فرنگی داشتن ویتامین C  است. به همین دلیل گوجه‌فرنگی می‌تواند برای سیگاری‌ها عالی باشد. سطح پایین ویتامین C از این جنبه می‌تواند منجر به بیماری قلبی و سرطان شود.

سلامت گوارش را تقویت می‌کند

گوجه‌فرنگی منابع خوبی از کلرید است که یکی از اجزای اساسی آب‌های گوارشی است .یک گزارش همچنین در مورد تاثیر لیکوپن در گوجه فرنگی در جلوگیری از سرطان معده صحبت می‌کند. فیبر موجود در گوجه فرنگی به مقابله با این بیماری نیز کمک می‌کند . ۱۰۰ گرم گوجه فرنگی به شما ۲ گرم فیبر می‌دهد و باعث تقویت بیشتر سلامت روده می‌شود.

اگر به سلامتی دستگاه گوارش خود اهمیت می‌دهید مطلب برای درمان سریع یبوست چی بخوریم را بخوانید.

سلامت مردان

کاهش خطر تشکیل سنگ کیسه صفرا

مصرف گوجه فرنگی می‌تواند خطر سنگ صفرا و همچنین سنگ کلیه را کاهش دهد. چند روش برای واردکردن گوجه‌فرنگی به رژیم غذایی برای جلوگیری از سنگ کیسه صفرا می‌تواند اضافه کردن نسخه‌های کنسرو شده یا خورشتی به سوپ‌ها و خورش‌های شما باشد.

گوجه فرنگی التهاب را کاهش می‌دهد

گوجه فرنگی حاوی سه آنتی اکسیدان دیگر به نام‌های زتا کاروتن، فیتوفلن و فیتوئن است – که در بیشتر میوه‌ها و سبزیجات با رنگ روشن وجود دارد. این آنتی‌اکسیدان‌ها به مبارزه با التهاب و بیماری‌های مرتبط مانند سرطان و آرتروز کمک می‌کند. مصرف آب گوجه فرنگی برای مبارزه با التهاب به همان اندازه مفید است.

گوجه فرنگی سلامت مردان را تقویت می‌کند

لیکوپن موجود در گوجه‌فرنگی تا ۷۰درصد قدرت باروری مردان را افزایش می‌دهد. آنتی‌اکسیدان همچنین می‌تواند تعداد اسپرم‌های غیرطبیعی را کاهش دهد و حرکت اسپرم را نیز بهبود می‌بخشد و آسیب واردشده به آن را کاهش می‌دهد.

گوجه فرنگی سلامت کبد را تقویت می‌کند

لیکوپن موجود در گوجه فرنگی عوامل آسیب‌رسان به DNA را از بین می‌برد و درنتیجه باعث سلامت کبد می‌شود. گوجه‌فرنگی همچنین حاوی ویتامین‌های خاصی از B کمپلکس است که سلامت کبد را حفظ می‌کند و این یک واقعیت فوق‌العاده برای شما است.

فواید گوجه فرنگی

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب پاکسازی بدن از سموم با این نوشیدنی خوشمزه را بخوانید.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

فشارخون خود را فقط با بوییدن و خوردن این میوه کاهش دهید!

مواد مغذی موجود در سیب باعث شده تا این میوه طیف وسیعی از فواید سلامتی را داشته باشد. با خو…