معجزه شگفت‌انگیز رشد مو با آب پیاز

۱۷
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
آب پیاز یک درمان طبیعی شگفت‌انگیز برای رشد مجدد مو و ریزش مو است که می‌توان از آن به روش‌های مختلف و بسیار ساده استفاده کرد.
پیاز برای رشد مو

پیاز از موادی تشکیل شده است که باعث تحریک رشد پیاز مو شده و در نتیجه با رشد مجدد و افزایش حجم موها همراه است. در این مطلب از مجله دلتا روش استفاده از آب پیاز برای رشد مو را به شما آموزش خواهیم داد.

خواص آب پیاز برای رشد مو

آب پیاز باعث افزایش سطح آنتی‌اکسیدانی آنزیم کاتالاز می‌شود. این آنزیم به تجزیه پراکسید هیدروژن کمک می‌کند که در نهایت موجب بهینه سازی چرخه رشد مو می‌شود و با مواد غنی از گوگرد به تغذیه فولیکول‌های مو کمک می‌کند. گوگرد موجود در پیاز همچنین به کاهش ریزش مو و شکستگی آن‌ کمک می‌کند. همچنین خواص ضدباکتری آن کمک می‌کند پوست سر خود را سالم و بدون عفونت نگه دارید که باعث افزایش رشد مو خواهد شد.

روش‌های استفاده از آب پیاز برای رشد مو

آب پیاز

پنبه را به آب پیاز آغشته کنید و پوست سر خود را با پنبه آغشته به آب پیاز تر کنید. هنگامی که آن را کاملا به پوست سر خود مالیدید، آن را صاف کنید. حدود ۱۵ دقیقه تا ۱ ساعت به حال خود رها کنید. سپس با یک شامپوی ملایم سر خود را بشویید.

پیاز باعث تحریک پوست شما و افزایش گردش خون می‌شود و در عین حال آن را تغذیه هم می‌کند. این به شما کمک می‌کند که با مشکلات پوستی مقابله کنید و همچنین اطمینان داشته باشید که موهای شما سریع‌تر رشد خواهند کرد و ضخیم‌تر خواهند شد.

پیاز برای رشد مو

روغن نارگیل و آب پیاز

۲ قاشق غذاخوری آب پیاز، ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل و ۵ قطره روغن چای را برای رشد مو باهم خوب ترکیب کنید تا به ماده‌ای یک‌دست برسید. ترکیب به‌دست آمده را بر روی پوست سر خود بمالید و برای چند دقیقه ماساژ دهید. هنگامی که مواد را به‌طور کامل به پوست سر خود زدید آن را برای ۳۰ دقیقه رها کنید. سپس با یک شامپوی ملایم سر خود را بشویید.

روغن نارگیل دارای خواص ضدباکتری شگفت‌انگیزی است. همچنین این روغن به‌خوبی به پوست سر نفوذ می‌کند که به افزایش توانایی جذب پیاز برای تغذیه پوست سر کمک می‌کند. همچنین از روغن نارگیل برای پرپشت کردن مژه هم می‌توان استفاده کرد. اگر به این موضوع علاقه دارید می‌توانید مطلب پرپشت کردن ۲ هفته‌ای مژه‌های شما را بخوانید.

روغن زیتون و آب پیاز برای رشد مو

روغن زیتون و آب پیاز را خوب باهم مخلوط کنید تا به ترکیبی یک‌دست برسید. این مخلوط را بر روی پوست سر خود بمالید و به آرامی پوست سر خود را با حرکات دایره‌ای ماساژ دهید. ۲ ساعت به حال خود رها کنید. سپس با یک شامپوی ملایم سر خود را بشویید.

روغن زیتون دارای خواص ضدشوره بسیار عالی است و در عین حال کمک می‌کند تا موهایی درخشنده و ابریشمی داشته باشید در حالی که آب پیاز هم در کنار آن به افزایش رشد مو کمک می‌کند. برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با روغن زیتون می‌توانید مطلب آیا روغن زیتون پوست را تیره می‌کند؟ را بخوانید.

پیاز برای رشد مو

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید مطلب ۵ راز زیبایی پوست را بخوانید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

قبل از دکره کردن مو به این نکات توجه کنید

بلوند کردن مو یکی از روش‌های روشن نمودن موها است که در بین خانم‌ها طرف‌داران زیادی دارد. …