این گیاهان آپارتمانی هرگز خشک نمی‌شوند

۱۶
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر به دنبال عناصری زیبا برای افزایش شادابی و نشاط محیط منزل خود می‌گردید بدون شک گیاهان مقاوم آپارتمانی می‌توانند یکی از بهترین انتخاب‌های شما باشند.
نگهداری گیاهان آپارتمانی مقاوم در منزل

فضای ساختمان‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده که کلیه شرایط مطلوب برای پرورش گل و گیاه در آن وجود ندارد. به همین خاطر افراد بسیاری تمایل به نگهداری گیاهان آپارتمانی مقاوم در منزل دارند. با این مطلب از مجله دلتا همراه باشید.

پاپیتال

این گیاه با داشتن نیاز کم به نور و آب از جمله گیاهان مقاوم آپارتمانی برای منزل محسوب می‌شود. اما علاوه بر این ویژگی‌های دیگری نیز دارد که آن را قابل توجه ساخته است. این گیاه قابلیت تصفیه هوا را دارد و می‌تواند ذرات سمی همچون بنزن را جذب کند و محیطی مطبوع برای تنفس فراهم سازد.

نگهداری گیاهان آپارتمانی مقاوم در منزل

تیلاندزیا یا گیاهان هوازی

این گیاه دارای این ویژگی است که در خاک کاشته نمی‌شود. انتهای برگ‌های این گیاه پوشیده از کرک‌هایی است که می‌توانند آب و مواد غذایی را جذب کنند و درست مانند ریشه‌های گیاهان خاک‌زی عمل می‌کنند. می‌توانید این گیاه را هفته‌ای یک بار به مدت یک ساعت در ظرفی از آب قرار دهید و بعد آن را خشک کنید. برای آشنایی بیشتر با گیاهان آپارتمانی به مطلب این گیاهان آپارتمانی هوای منزل شما را پاکسازی می‌کنند مراجعه کنید.

نگهداری گیاهان آپارتمانی مقاوم در منزل

نخل شامادورا

اگر از آن دسته از افرادی هستید که چندان توجهی به گیاهان اطرافشان ندارند، این گیاه گزینه بسیار مناسبی برای نگهداری در منزل است. این گیاه می‌تواند به راحتی بی‌توجهی را تحمل کند. علاوه بر این، این گیاه در مقابل نور کم، دمای پایین و رطوبت کم نیز به خوبی مقاومت می‌کند.

نخل شامادورا

اکسالیس یا گل عشق

یکی از ویژگی‌های این گیاه که در دسته گیاهان مقاوم آپارتمانی قرار دارد، این است که در میان سایر گل‌ها از عمر نسبتا بالایی برخوردار است و می‌تواند بین ۵ تا ۱۰ سال عمر کند. این گیاه در مکانی که مرطوب بوده و از نیم سایه برخوردار باشد به خوبی رشد می‌کند.

اکسالیس یا گل عشق

گیاه برگ قاشقی

این گیاه نیز از جمله محبوب‌ترین گیاهان مقاوم آپارتمانی است. گیاه برگ قاشقی به خوبی می‌تواند در نور کم دوام آورد. نور مورد نیاز این گیاه در شرایط سایه و دور از نور مستقیم خورشید تامین می‌شود. این گیاه دارای رشد خوب و برگ‌های سبز شاداب است و بهترین انتخاب برای میز کار یا روی میز غذاخوری آپارتمان شما است.

گیاه برگ قاشقی

گیاه آلوئه ورا

این گیاه از آن دسته گیاهانی است که به نور آفتاب زیاد نیاز دارد ولی در شرایط کم‌آبی به خوبی مقاومت می‌کند. اگر در منزل آن را در مکانی نورگیر قرار دهید با خیال راحت می‌توانید به کارهای خود رسیدگی کنید. این گیاه علاوه بر اینکه در دسته گیاهان مقام آپارتمانی جا دارد، یک گیاه دارویی نیز هست که می‌تواند به شما در حفظ زیبایی و نشاط پوست کمک کند.

گیاه آلوئه ورا

پیشنهاد مطالعه: مطلب کارهایی که دکور خانه شما را زشت می‌کنند را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

برای اتاق نشیمن میز جلومبلی بسازید!

برای تنوع دادن به وسایل منزل بدون پرداخت هزینه می‌توانید با کمی خلاقیت و استفاده از وسایلی…