دانستنی‌های جالب درباره بیماری آلزایمر که قطعا نمی‌دانید

۵
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تعداد زنانی که به بیماری آلزایمر مبتلا هستند از مردان بیشتر است همچنین علائم این بیماری از سن 30 سالگی نمایان می‌شود.
حقایقی در مورد آلزایمر

از مهم‌ترین بیماری‌های می‌توان به آلزایمر اشاره کرد که یک نوع اختلال مغزی است شاید ژنتیک یا عوامل ارثی در آن دخیل باشد. در این بیماری توانایی‌های ذهن به مرور کاهش پیدا می‌کند و شخص مبتلا نمی‌تواند خاطرات را به یاد بیاورد و این نوع اختلال، آلزایمر نامیده می‌شود. با مجله دلتا همراه باشید تا با حقایقی در مورد آلزایمر بیشتر آشنا شوید.

حقایقی در مورد آلزایمر

۱- تعداد زنان مبتلا به آلزایمر بیشتر از آقایان می‌باشد!

طبق گزارش انجمن آلزایمر نزدیک به دو سوم آمریکایی‌هایی که به آلزایمر مبتلا هستند، زنان آمریکایی می‌باشد. با این حال لازم به ذکر است که اشتباها متوجه این منظور نشوید که جنسیت در مبتلا شدن به آلزایمر مهم است بلکه علتی که می‌توان به آن اشاره کرد این است که خانم‌ها بسیار بیشتر نسبت به آقایان زندگی می‌کنند.

۲- علائم این بیماری می‌تواند از سن ۳۰ سالگی در بدن ظاهر شود.

برخلاف تصور ما ممکن است بیماری آلزایمر را یکی از بیماری‌هایی بدانیم که تنها در افراد سالمند ممکن است ظاهر شود اما در مقابل حدودا ۵ درصد از آمریکایی‌ها علائم آلزایمر را از ابتدای ۳۰ سالگی در بدن خود مشاهده کرده‌اند و با اینکه هنوز علت اصلی آن مشخص نیست، اما برخی بر این باورند که این می‌تواند به دلیل ژنتیک باشد.

دانستنی های جالب در مورد آلزایمر

۳- در سال ۲۰۵۰ هر ۳۳ ثانیه یک نفر به آلزایمر مبتلا خواهد شد!

در زمان حال و حاضر حدودا هر ۶۵ ثانیه یک نفر به آلزایمر مبتلا می‌شود که این میزان در سال ۲۰۵۰ به هر۳۳ ثانیه تبدیل خواهد شد که یک نوع زنگ خطر و هشدار می‌باشد. با این وجود از مهم‌ترین دلایل این مشکل می‌توان به پیشرفت علم و تکنولوژی اشاره کرد که ذهن انسان را از درگیری با مسائل مختلف باز می دارد.

۴- ظاهر شدن بیماری‌هایی چون افسردگی، استرس و مشکلات احساسی در کنار آلزایمر!

افرادی که مبتلا به آلزایمر می‌شوند ممکن است توسط اطرافیان طرد شوند و در نتیجه به انزوا در بیایند و دیگر با دوستان خود مکالمه‌ای نداشته باشند. از این رو نتیجه‌ای شامل افسردگی، استرس و مشکلات احساسی در شخص مبتلا به آلزایمر ظاهر خواهد شد که برای مقابله با این مشکل باید با شخص مبتلا ارتباط خود را قطع نکنید و همانند حامی از او حمایت کنید.

زوال عقل

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی، مطلب ۶ وسیله شخصی که باعث بیماری می‌شوند را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۸ تغییر عجیب بدن پس از مرگ

تغییرات بدن پس از مرگ ناشی از توقف فعالیت‌های ارگان‌های حیاتی است و از چند دقیقه بعد از مر…