کارهایی که دکور خانه شما را زشت می‌کنند

۶
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
گاهی اوقات با انجام برخی اشتباهات باعث می‌شوید که دکور منزل شما زشت به نظر برسد. برای جلوگیری از این اشتباهات تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.
نکات مهم در چیدمان و دکوراسیون منزل

شاید برای شما هم داشتن یک خانه با چیدمانی شیک و زیبا به نظر سخت برسد، اما نگران نباشید، در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکات مهم در چیدمان و دکوراسیون منزل می‌پردازیم.

نورپردازی اشتباه

نورپردازی خانه از راه‌های مختلف می‌تواند ظاهر و حس خانه را تحت تاثیر قرار دهد. نور روشن سفید سریع‌ترین راه برای این است که حس تمیزی به خانه بدهد و حتی هر طراحی بد در خانه را زیبا نشان دهد. نور کم و حداقلی هم از طرف دیگر می‌تواند احساس آرامش را منتقل کند. باور نمی‌کنید که حال و هوای یک اتاق چقدر با تغییر وسایل و سبک لامپ‌ها تغییر می‌کند.

نکات مهم در چیدمان و دکوراسیون منزل

داشتن دکورهای بیش از حد تابع ترندهای روز

ترندها، همان‌طور که تعریف می‌شوند، طرح‌هایی هستند برای این که همه‌گیر شوند و بعد هم بروند. احتمالا ایده خوبی به‌نظر می‌رسد که اتاق را با آخرین دکورهای مد شده، پر کنیم. ولی چند ماه بعد این دکور به جای این که مد باشد، کهنه است. چسبیدن به روش‌های کلاسیک، شما را مطمئن می‌کند که مجبور نیستید هر ماه دکور خانه را به خاطر یک ترند تازه که در شبکه‌های اجتماعی مد شده عوض کنید.

نکات مهم در چیدمان و دکوراسیون منزل

دیوارهایی که تبدیل به گالری عمومی‌ شده‌اند

درست کردن یک دیوار پر از عکس برای این که دیوارهای خالی خانه را پر کنید، عالی است. فقط مطمئن شوید وقتی این دیوار پر از عکس را درست می‌کنید، ایده واضحی دارید که می‌خواهید در آن فضا چه کار کنید. اگر می‌خواهید یک دیوار پر عکس داشته باشید، قبل از این که تابلوها و عکس‌ها را انتخاب کنید، وقت بگذارید و یک دیدگاه شفاف برای این که می‌خواهید به چه چیزی برسید، پیدا کنید.

گالری عمومی‌ روی دیوار

ورودی شلوغ و بی‌نظم

یکی از نکات مهم در چیدمان و دکوراسیون منزل توجه به دکوراسیون ورودی منزل است. ورودی خانه اولین تاثیر را می‌گذارد و اولین جای خانه است که همه می‌بینند. داشتن وسایل زیاد در این ورودی  احساس در هم‌ریختگی و ناراحتی را به سرعت منتقل می‌کند. به جای این کار در ورودی خانه یک فضای باز و دعوت‌کننده درست کنید. نکات بیشتر در مورد دکوراسیون ورودی را در مطلب ۵ ایده جذاب برای طراحی ورودی منزل شما ببینید.

ورودی شلوغ و بی‌نظم

بهم ریختگی و بی‌نظمی

اولین و ساده‌ترین کار برای این که خانه‌ شما زیبا باشد و نشان دهید به چیدمان آن فکر کرده‌اید، این است که آن را تمیز و آراسته نگه دارید. برای اینکه به خانه خود نظم ببخشید به مطلب ۶ اشتباه رایج که خانه را شلوغ و بی‌نظم نشان می‌دهد مراجعه کنید.

بهم ریختگی و بی‌نظمی

تابلوهای نوشتاری

این تابلوهای نوشتاری در بیشتر موارد، کهنه، عمومی‌ و غیرشخصی هستند. وقتی کار هنری را برای خانه انتخاب می‌کنید، سعی کنید چیزهایی را بردارید که بیشتر شخصی هستند یا حتی یک قدم فراتر بروید و کارهای هنری خودتان را بسازید.

تابلوهای نوشتاری

پیشنهاد مطالعه: مطلب برای داشتن خانه شیک این ۷ چیز را از دست ندهید  را بخوانید.

۶ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۲ فروردین ۱۴۰۱ در ۶:۰۰ ب٫ظ

 2. ناشناس

  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ در ۴:۲۲ ب٫ظ

 3. ناشناس

  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ در ۹:۰۲ ق٫ظ

 4. ناشناس

  ۴ بهمن ۱۴۰۰ در ۹:۴۰ ب٫ظ

 5. ناشناس

  ۴ بهمن ۱۴۰۰ در ۹:۰۶ ب٫ظ

 6. ناشناس

  ۴ بهمن ۱۴۰۰ در ۱۱:۵۲ ق٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۸ ترفند عالی برای از بین بردن بوی غذا در خانه

بوی غذا پیچیده توی فضا خانه، از مواردی است که بسیاری از خانم‌ها در طول روز با آن درگیر هست…