با این فرش‌ها خانه خود را مدرن کنید

۹
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتخاب فرش می‌تواند پایه و زیربنای یک طرح جذاب برای دکوراسیون منزل شما باشد. شما برای تکمیل دکوراسیون خانه‌ خود به فرشی احتیاج دارید که به اصطلاح در فضا بنشیند.
فرش‌ های مدرن در دکور منزل

جالب است بدانید که یک  فضای داخلی دیزاین شده با فرش مدرن ایرانی، باعث به وجود آمدن یک فضای داخلی مدرن، کم نظیر و زیبا می‌شود. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی فرش‌ های مدرن در دکور منزل می‌پردازیم.

ویژگی‌های فرش‌ های مدرن در دکور منزل

ابتدا نکات و ویژگی‌های اصلی انتخاب فرش را بررسی می‌کنیم.

فرش‌ های مدرن در دکور منزل

سبک فرش مدرن فانتزی

سبک فرش مدرن فانتزی یکی از ویژگی‌هایی است که قبل از هر چیز به سلیقه و سبک دکوراسیونی که دارید یا قرار است داشته باشید بازمی‌گردد.

رنگ فرش مدرن فانتزی

مرحله بعد، رنگ است. رنگ فرش مدرن فانتزی می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر نمای منزل شما داشته باشد. برای اینکه راحت‌تر از این مرحله عبور کنید دقت نمایید که کف و دیوارهای شما چه رنگی دارد.

رنگ فرش مدرن فانتزی

هماهنگی فرش مدرن فانتزی با نورپردازی

در فرش‌های مدرن فانتزی امروزی مسئله دیگری هم وجود دارد و آن تفاوت رنگ فرش در نورهای مختلف است؛ به همین دلیل در هنگام انتخاب رنگ، نور منزل خود را هم در نظر بگیرید.

چند نمونه مختلف فرش در دکوراسیون مدرن

فرش شگی

یکی از فرش‌ های مدرن در دکور منزل فرش شگی است. ویژگی بارز این نوع فرش پرزهای بلند آن است. این فرش‌ها از نخ‌های پلی استری ساخته می‌شوند و الیافشان مصنوعی است. استفاده از نخ‌های پلی استری باعث می‌شود دوام آن‌ها در مقابل نور آفتاب بیشتر باشد. متاسفانه پرزهای بلند این فرش به خاطر نرمی آن بعد از مدتی می‌خوابند و در نتیجه حالت اولیه خود را از دست خواهند داد. اگر می‌خواهید در طول مدت زمان طولانی جلوه فرش شگی به همان حالت اولیه باقی بماند، بهتر است آن را در جاهای کم‌ رفت‌آمد پهن کنید.

فرش‌ های مدرن در دکور منزل

فرش شنل

این نوع فرش برخلاف فرش شگی پرزهای کوتاهی دارد. البته این کوتاه بودن، به معنای این نیست که سفت و سخت است. نرمی فرش شگی اندازه مناسبی دارد و برای همه موردپسند است. در بافت فرش شنل معمولا از نقش‌های برجسته نیز استفاده می‌شود.

فرش شنل

فرش فریز

این فرش بدون پرز می‌باشد .حالت گلیم دارد و با الیاف‌های متنوعی مانند، نخ اکرلیک و پشمی بافته می‌شود. خوبی این فرش اینجاست که از دوام خوبی نیز برخوردار است. در نتیجه بهترین فرش برای قسمت‌های پر رفت‌آمد است. می‌توانید از این فرش برای آشپزخانه یا راهرو استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر با گیاهان مخصوص آشپزخانه به مطلب ۷ گیاه آپارتمانی مخصوص آشپزخانه شما سر بزنید.

فرش فریز

فرش ترک مدرن

ویژگی این فرش رنگ‌های روشن و براق آن است. درخشندگی و زیبایی این فرش محبوبیت زیادی در دنیای لوکس و مدرن اروپایی پیدا کرده است. جذابیت رنگ آن کار بسیاری از مشتریان سخت پسند را راحت کرده است. جزع پرفروش ترین فرشها در فروشگاه‌ها به حساب می‌آید.

فرش ترک مدرن

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۵ ایده جذاب برای طراحی ورودی منزل شما را بخوانید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این فرش شیک را در خانه بدوزید! +ویدیو

آیا می‌دانستید می‌توانید در خانه فرشی زیبا بدوزید؟ در این ویدیو از مجله اینترنتی دلتا به آ…