چرا گربه‌ها از خیار می‌ترسند

۶
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مدتی قبل ویدیوهایی در مورد ترس گربه‌ها از خیار در فضای مجازی دست به دست می‌شد؛ در این ویدیوها می‌بینیم که صاحبان گربه‌های نگون بخت در حالی که جانور پشتش به صاحبش است خیاری را پشت سرشان قرار می‌دهند و بعد وقتی گربه به پشت سرش نگاه می‌کند متوجه یک خیار می‌شود که قبلا در آنجا نبود و معمولا با پریدن به هوا و ترس زیاد به این اتفاق واکنش نشان می‌دهد.
چرا گربه ها از خیار می ترسند

سوال اینجاست که چرا گربه ها از خیار می ترسند؟ نظریه‌های مختلفی در این باره مطرح شده است. اغلب کارشناسان روی این مسئله اتفاق نظر دارند که خود خیار باعث ترس و وحشت گربه‌ها نمی‌شود. یکی از محبوب‌ترین توضیحات در مورد ترس گربه‌ها از خیار این است که خیار، گربه را به یاد مار می‌اندازد. با مجله دلتا همراه باشید.

چرا گربه ها از خیار می ترسند

گربه‌ها به صورت غریزی از مار فراری هستند. Con Slobodchikoff رفتارشناس حیوانات و مولف کتابی به نام یادگیری زبان حیوانات در این باره به ABC گفته است:
خیار شباهت زیادی به مار دارد و از آنجا که گربه‌ها به صورت غریزی از مارها فراری هستند بعد از دیدن خیار می‌ترسند.

اگر به این دست مطالب علاقه‌مند هستید حتما مطلب راز مرگ مومیایی‌ای که همچنان جیغ می‌کشد را بخوانید.

نظریه‌هایی در این‌باره

نظریه دیگر در این باره آن است که پیدا شدن یک‌باره خیار پشت سر گربه باعث ترس و وحشت آن می‌شود. Mikel Delgado (رفتارشناس گربه که در دانشگاه برکلی روی روابط انسان و حیوانات خانگی مطالعه کرده) در این باره می‌گوید این کار بسیار شبیه به ترساندن انسان از پشت سر است. از آنجایی که ویدیوهایی در مورد ترسیدن گربه‌ها با میوه‌های دیگری نظیر سیب و موز هم در فضای مجازی وجود دارد این نظریه را تقویت می‌کند.

نظریه‌ رفتارشناس حیوانات

جیل گلدمن رفتارشناس حیوانات از کالیفرنیا نیز در توضیح این نظریه می‌گوید خیار باعث واکنش طبیعی گربه به ترس می‌شود. در واقع یک گربه با از جا پریدنش بعد از دیدن خیار تلاش می‌کند که به سریع‌ترین شکل ممکن از مخمصه رها شود و سپس از دور شرایط را ارزیابی کند. لذا توصیه می‌شود به جای ترساندن گربه‌ها با خیار تلاش کنید کارهایی که این حیوانات دوست دارند را در موردشان اجرا کنید.
چرا گربه ها از خیار می ترسند
پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی، مطلب سندرمی بدبو که شما را مجبور به خودکشی می‌کند!  را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چرا برنج ژاپنی‌ها را چاق نمی‌کند!

این یک سوال بسیار رایج است. اگر کربوهیدرات عاملی برای چاقی می‌شود، پس چرا ژاپنی ها چاق نمی…