مجازات ارتباط جنسی در مکان‌های عمومی

۱۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
از گذشته تاکنون جرائم منافی عفت مانند رابطه نامشروع بـه دلیل تعرض بـه زندگی مادی و معنوی افراد از اهمیت خاصی برخوردار بوده است.
رابطه جنسی در مکان عمومی

در هر جامعه با وجود فرهنگ و سنت گوناگون برخی رفتار یا اعمال به‌گونه‌ای هستند که ارزش‌های اخلاقی و عرف مردم جامعه و نظم عمومی را تحت تأثیر خود قرار می‌دهند. حساسیت روی این موضوعات تا جایی پیش می‌رود که قانون انجام آن‌ها را جرم تلقی کرده و برای آن مجازات در نظر گرفته است. از جمله این موارد جرائم جنسی یا برقراری رابطه نامشروع که رفتاری منافی با عفت عمومی توسط افراد در جامعه است را می‌توان نام برد. در این مطلب از مجله دلتا به موضوع رابطه جنسی در مکان عمومی می‌پردازیم.

تعریف جرم

برای تحقق هر جرمی شرایطی نیاز است که اتفاق افتد تا آن جرم اثبات گردد. از جمله شرایط اصلی تحقق جرم برقراری رابطه نامشروع, احراز کردن عدم وجود رابطه زوجیت مابین افراد مرتکب جرم است.

ارتباط جنسی زوجین در  انظار عمومی همان رابطه نامشروع است؟

گرچه مصادیق رابطه نامشروع را حاکم عرف تعیین می‌کند اما قانون‌گذار در قوانین سخت‌گیرانه‌تر برخورد نموده است. در قوانین اعلام‌شده هر عملی که با عفت عمومی در منافات باشد حتی در حد یک بوسیدن هم جرم تلقی می‌شود. همچنین مجازات مخصوص به خود را دارد. طبق قانون مجازات اسلامی برقراری رابطه‌ای نامشروع با هر فرد نامحرم مجازات شدیدی در پی دارد. چرا که هیچ فردی در جامعه نباید مصادیق فساد را رواج دهد. همچنین بر طبق ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی ارتباط جنسی یک زوج در انظار عمومی عملی حرام است که جرم تلقی شده و مجازاتی برابر با برقراری رابطه نامشروع را در پی خواهد داشت. از دیگر مواردی که در رابطه با رابطه نامشروع می‌توانید مطالعه کنید مطلب رابطه نامشروع در خودرو چه مجازاتی دارد؟ است.

مجازات رابطه جنسی

مجازات ارتباط جنسی یک زوج در ملأعام چیست؟

اگر در یک مکان عمومی زن و مردی اقدام به رابطه زناشویی کنند یعنی جرم ارتباط جنسی یک زوج در ملأعام صورت می‌پذیرد. با توجه به مشهود بودن جرم بر طبق ماده ۶۳۸ قانون تعزیرات حکومتی, مرتکبین به مجازاتی برابر با حبس به مدت ۱۰ روز تا ۲ ماه به همراه ۷۴ ضربه شلاق محکوم می‌شوند. حال اگر زوجین تنها عملی مرتکب شوند که با عرف عمومی جامعه متغایر است از جمله بوسیدن یکدیگر در مکان عمومی جرم آن‌ها کیفری نبوده و مجازاتشان حبس به مدت ۲ روز تا ۲ ماه و تحمل ۷۴ ضربه شلاق است. همچنین هر فردی که در انظار عمومی بدون حجاب شرعی وارد شود مجرم بوده و مجازاتش از ۱۰ تا ۲ ماه زندان و پرداخت جریمه نقدی به مبلغ ۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار تومان است.

رابطه جنسی

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات حقوقی مطلب حکم خیانت زن به شوهر چیست؟  را مطالعه کنید.

منبعyasa

۱۲ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۴ بهمن ۱۴۰۰ در ۳:۰۵ ب٫ظ

 2. ناشناس

  ۲ بهمن ۱۴۰۰ در ۹:۰۶ ق٫ظ

 3. ناشناس

  ۱ بهمن ۱۴۰۰ در ۷:۴۰ ب٫ظ

 4. ناشناس

  ۱ بهمن ۱۴۰۰ در ۷:۲۹ ب٫ظ

  👌

  پاسخ

 5. ناشناس

  ۱ بهمن ۱۴۰۰ در ۷:۱۳ ب٫ظ

  جالب بود

  پاسخ

  • ریحانه شیشه گر

   ۵ بهمن ۱۴۰۰ در ۴:۵۵ ب٫ظ

   ممنون از همراهی شما

   پاسخ

 6. ناشناس

  ۱ بهمن ۱۴۰۰ در ۶:۲۷ ب٫ظ

  قوانین جامعه ما، مشتی شر و ور هستند. به هر روشی می خوان ملت رو مجرم کنند، اون وقت مجرم و متجاوز واقعی داره راست راست ول می چرخه

  پاسخ

  • ریحانه شیشه گر

   ۵ بهمن ۱۴۰۰ در ۴:۵۴ ب٫ظ

   سلام، ممنون از نظر شما. قانون مجازات برای جرایم مختلفی مجازات در نظر گرفته است.

   پاسخ

 7. ناشناس

  ۱ بهمن ۱۴۰۰ در ۶:۲۳ ب٫ظ

 8. majid parsa

  ۱ بهمن ۱۴۰۰ در ۵:۴۴ ب٫ظ

  باسلام و درود. مطالب بسیار آموزنده و مفید می‌باشد با سپاس فراوان از تهیه کنندگان موضوعات

  پاسخ

  • ریحانه شیشه گر

   ۵ بهمن ۱۴۰۰ در ۴:۵۴ ب٫ظ

   ممنون از همراهی شما

   پاسخ

 9. ناشناس

  ۱ بهمن ۱۴۰۰ در ۵:۱۵ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در نکات حقوقی

همچنین بخوانید

اجاره‌بهای ملک موروثی به چه کسانی می‌رسد؟

در جامعه ما بسیاری از افراد با پیش‌بردن روش‌های سنتی و باتوجه‌به این روش‌ها معاملات خود را…