غذاهایی که بهتر است هرگز نخورید!

۹
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بسیار طبیعی است که شما بخواهید در میان رژیم غذایی سالمتان گاهی نیز غذا‌های خوشمزه و لذیذ که برای سلامتی مفید نیستند را بخورید.
غذاهایی که بهتر است مصرف نکنیم

طبق گفته متخصص تغذیه لورا بوراک، اگر به دنبال حفظ سلامتی خود هستید برخی غذا‌ها هرگز ارزش خوردن نداشته و بهتر است از آن‌ها صرف نظر کنید. با مجله دلتا همراه باشید تا با غذاهایی که بهتر است مصرف نکنیم بیشتر آشنا شوید.

غذاهایی که بهتر است مصرف نکنیم

از نظر وی بهتر است به جای خوردن این موارد به دنبال غذا‌های خوشمزه و مفید بروید. وی معتقد است حتی می‌توان برخی از این غذا‌ها را با مواد اولیه و شکل تهیه مناسب توسط خودتان تهیه شود تا به سلامتی‌تان آسیب وارد نکند.

۱. غذا‌های از قبل پخته شده در فروشگاه

به گفته بوراک این غذا‌ها حاوی قند اضافه شده، مواد نگهدارنده و چربی‌های ترانس هستند. بهتر است اگر هوس چنین چیزی کرده‌اید از گزینه‌های خانگی استفاده کنید.

۲. دونات

دونات‌ها نیز سرشار از قند و چربی‌های مضر هستند که بهتر است از مصرف آن‌ها صرف نظر کنید. اما اگر این غذا را هوس کرده‌اید بهتر است از مغازه‌های محلی خریداری کرده و یا در خانه آن را تهیه کنید.
اگر به این دست مطالب علاقه‌مند هستید حتما مطلب آیا مصرف چای می‌تواند جای نوشیدن آب را بگیرد؟  را بخوانید.
غذاهایی که بهتر است مصرف نکنیم

۳. شکلات شیری

به گفته بوراک این شکلات‌ها بیشتر شبیه آبنبات‌های قندی هستند. بهترین کار این است که از شکلات‌های با کاکائو ۷۰ درصد به بالا استفاده کنید تا خواص خود را حفظ کرده باشد.

۴. نان‌های فرآوری شده

این نان‌ها باید هفته‌ها بدون خراب شدن دوام بیاورند بنابراین همیشه حاوی قند‌های فرآوری شده، مواد نگهدارنده و کالری اضافی هستند. از نظر بوراک باید نان تازه از نانوایی تهیه کرد.

۵. پاستا و ماکارونی

پاستا و ماکارونی هر دو از غذا‌های بسیار خوشمزه به شمار می‌روند که تهیه آن‌ها نیز بسیار ساده است. بوراک می‌گوید هرگز نباید ماکارونی خود را از رستوران‌ها سفارش دهید بلکه اگر می‌خواهید از این غذا لذت ببرید باید آن را در خانه تهیه کرده و از انواع سالم ماکارونی استفاده کنید.
غذاهایی که بهتر هرگز نخوریم
پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی، مطلب این ترکیب‌های غذایی سمی را هرگز نخورید را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

فلسفه هفت سین نوروز چیست؟+ویدیو

از مشهورترین مراسم نوروزی ایرانیان، گستردن سفره هفت سین است. با فلسفه سفره هفت سین در این …