این ترکیب‌های غذایی سمی را هرگز نخورید

۷
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مصرف برخی خوراکی‌ها با هم مانند قهوه با شیر و سیب‌زمینی با گوشت، می‌تواند برای سلامتی خطرناک باشد.
رژیم غذایی ناسالم

به گزارش مجله دلتا به نقل از اسپوتنیک، دکتر سولوماتینا در مقاله‌ای می‌نویسد که خوردن سیب‌زمینی با گوشت هضم را مشکل می‌کند. حتی ترکیبات غذایی آشنا می‌تواند باعث ناراحتی در معده شود. النا سولوماتینا، متخصص تغذیه می‌گوید که رژیم غذایی ناسالم چه عواملی را می‌تواند به دنبال داشته باشد.

رژیم غذایی ناسالم

گوشت با سیب‌زمینی، گوجه‌فرنگی با خیار، قهوه با شیر، آنچنان ترکیب خوبی نیستند. همه تصور نمی‌کنند که چنین ترکیبات غذایی رایج و آشنایی می‌تواند برای هضم مضر باشد. با این حال، بسیاری از مردم پس از خوردن ترکیب این غذاها ناراحتی را تجربه می‌کنند و دقیقا به دلیل ناسازگاری برخی از غذاهای آشنا یا مواد تشکیل‌دهنده آن‌ها، با اختلالاتی در کار دستگاه گوارش مواجه می‌شوند.

بسیاری از مردم گوشت با سیب‌زمینی یا ماکارونی را نمی‌توانند هضم کنند. یک توجیه برای این وجود دارد: گوشت، محصولی که در معده هضم می‌شود، نیاز به اسید کلریدریک دارد، اما غذاهای نشاسته‌ای در معده هیچ واکنشی بر روی آن‌ها انجام نمی‌شود. (هضم چنین غذاهایی عمدتا در روده رخ می‌دهد)

به همین دلیل، افرادی هستند که پیراشکی گوشت و سیب‌زمینی برای آن‌ها منع مصرف دارد.

اگر به این دست مطالب علاقه‌مند هستید حتما مطلب آیا مصرف چای می‌تواند جای نوشیدن آب را بگیرد؟ را بخوانید.

او ادامه داد که برخی از سبزیجات با دیگر مواد غذایی در معده مخلوط نمی‌شوند. به عنوان مثال، از سالاد گوجه‌فرنگی و خیار بیش از حد استفاده نکنید.

سولوماتینا می‌افزاید: بسیاری نیز گوجه‌فرنگی با خیار را توصیه نمی‌کنند. اما همه چیز در اینجا فردی است و بسیاری از مردم سالاد خیار و گوجه را در حجم زیاد می‌خورند.

این متخصص تغذیه همچنین از نوشیدن زیاد قهوه با شیر به دلیل ویژگی‌های ترکیب شیمیایی این محصولات منع می‌کند.

سولوماتینا توضیح داد: اگر شما یک فنجان قهوه و شیر بنوشید، چنین چیزی اتفاق نمی‌افتد. اگر در مقادیر زیاد، قهوه مانند چای قوی به پروتئین‌های شیر متصل می‌شود و این امر هضم غذا را پیچیده می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی، مطلب ۳ فایده باورنکردنی خوابیدن روی زمین را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

فلسفه هفت سین نوروز چیست؟+ویدیو

از مشهورترین مراسم نوروزی ایرانیان، گستردن سفره هفت سین است. با فلسفه سفره هفت سین در این …