۷ مدل شیک و جذاب پرده چین‌دار، برای اتاق پذیرایی

۱۵
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
پرده در واقع یک عنصر دکوری بسیار مهم است که می‌تواند پرهزینه هم باشد، بنابراین آشنایی اولیه با انواع مدل‌های پرده بسیار مهم است.
مدل های چین پرده برای اتاق پذیرایی

چین‌های روی پرده‌ها بر شکل ظاهری آن‌ها و نحوه باز و بسته شدنشان تاثیر می‌گذارد. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی انواع مدل های چین پرده برای اتاق پذیرایی می‌پردازیم.

پرده با چین پلیسه‌دار

اگر به دنبال پرده‌هایی به سبک سنتی و رسمی هستید پرده‌های پلیسه‌دار بهترین انتخاب هستند. این پرده‌ها معمولا با پارچه‌های ضخیم‌تر و سنگین‌تر ساخته می‌شوند. برای انتخاب نوع چین پرده‌ها باید ببینید که به دنبال چه ظاهری برای اتاق خود هستید.

مدل های چین پرده برای اتاق پذیرایی

پرده با چین انگشتی یا چین متناسب

این نوع پرده‌ها محبوب‌ترین نوع پرده‌های پلیسه‌دار هستند. چین‌ها در قسمت بالای پرده ایجاد می‌شوند و به قسمت آویز پرده‌ها کمک می‌کنند تا ظاهری زیباتر و رسمی‌تر داشته باشند. تعداد چین این پرده‌ها از ۲ انگشتی یا ۵ انگشتی متغیر هستند. داشتن چین‌های بیشتر کمک می‌کند که پرده‌های زیباتر و فاخرتری داشته باشید. پرده‌هایی با چین سه انگشتی متداول‌ترین نوع این پرده‌ها هستند. از این پرده‌ها در اتاق خواب اصلی یا اتاق نشیمن استفاده می‌شود.

مدل های چین پرده برای اتاق پذیرایی

پرده با چین جعبه‌ای

پرده‌هایی با چین جعبه‌ای برای اتاق‌های غذا خوری، اتاق پذیرایی یا اتاق خواب مناسب هستند. چین‌های روی پارچه عمیق و ممتد هستند و پوشش کامل و ظاهری بسیار متناسب ایجاد می‌کنند.

پرده با چین جعبه‌ای

پرده با چین ساغری

یکی از مدل‌ های چین پرده برای اتاق پذیرایی، پرده‌هایی با چین ساغری بوده که برای اتاق‌های بزرگ و رسمی با سقف‌های بلند ایده‌آل و مناسب هستند. نام آن‌ها به دلیل شباهتشان به جام گرفته شده است. با توجه به ساختار ظریف پرده‌ها این سبک پرده‌ها برای جاهایی که پرده ثابت باقی می‌ماند مناسب هستند و اغلب برای تزیین پنجره‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود. آن‌ها برای پرده‌هایی که کاربردی هستند، گزینه‌های مناسبی نیستند. برای اینکه چیدمان زیبایی در منزل خود داشته باشید به مطلب جای این وسیله در اتاق پذیرایی شما خالی است! سر بزنید.

پرده با چین ساغری

پرده با چین مدادی

این نوع پرده‌ها چین‌های ریز و یکدستی دارند و همین کمک می‌کند که با یک قلاب و میله ساده نیز نصب شوند. پرده‌هایی با چین مدادی معمولا با پارچه‌هایی نازک‌تر و به صورت یک لایه قرار می‌گیرند و با انواع قلاب‌ها و آویزها قابل نصب هستند. این پرده‌ها حالت غیر رسمی دارند و برای اتاق‌های خواب یا نشیمن که تشریفات لازم ندارند مناسب هستند.

پرده با چین مدادی

پرده با چین پاکتی با آویز میله

پرده‌های پاکتی معمولا از پارچه‌های سبک و ظریف ساخته شده‌اند. این پرده‌ها به راحتی باز و بسته می‌شوند و کافی است میله پرده را از قسمت پاکتی آن عبور بدهید. برای این پرده‌ها به راحتی می‌توان آستر گذاشت.

پرده با چین پاکتی با آویز میله

پرده با چین بندیلک‌دار

آخرین نوع پرده‌ها پرده‌های بندیلک‌دار هستند و درست مانند پرده‌های پاکتی و پرده‌های پانچی به راحتی نصب می‌شوند. فقط کافی است بندیلک‌ها را از داخل میله عبور دهید. معمولا برای این نوع پرده‌ها از پارچه‌های چاپی و طرح‌دار استفاده می‌کنند.

پرده با چین بندیلک‌دار

پیشنهاد مطالعه: مطلب این وسایل هرگز مناسب خانه شما نیست!  را بخوانید.

۱۵ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۳:۵۲ ب٫ظ

 2. ناشناس

  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ در ۹:۲۲ ب٫ظ

 3. ناشناس

  ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ در ۵:۵۴ ب٫ظ

 4. ناشناس

  ۸ مهر ۱۴۰۱ در ۳:۰۸ ب٫ظ

 5. ناشناس

  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ در ۱۱:۱۲ ب٫ظ

 6. ناشناس

  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ در ۲:۳۷ ب٫ظ

 7. ناشناس

  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ در ۳:۱۱ ب٫ظ

 8. ناشناس

  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ در ۱:۴۸ ب٫ظ

 9. ناشناس

  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ در ۱۰:۲۶ ق٫ظ

 10. ناشناس

  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ در ۸:۰۴ ق٫ظ

 11. ناشناس

  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ در ۰:۳۲ ق٫ظ

 12. ناشناس

  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ در ۵:۳۹ ب٫ظ

 13. ناشناس

  ۲۹ دی ۱۴۰۰ در ۱۱:۲۳ ق٫ظ

 14. ناشناس

  ۲۸ دی ۱۴۰۰ در ۵:۲۷ ب٫ظ

 15. ناشناس

  ۲۷ دی ۱۴۰۰ در ۹:۵۴ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۸ ترفند عالی برای از بین بردن بوی غذا در خانه

بوی غذا پیچیده توی فضا خانه، از مواردی است که بسیاری از خانم‌ها در طول روز با آن درگیر هست…