۳ فایده باورنکردنی خوابیدن روی زمین

۵
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خوابیدن روی زمین سفت، با وجود داشتن یک تختخواب نرم شاید دیوانگی به نظر برسد. اما معلوم شده این کار شاید راحت نباشد اما برای سلامت ما بسیار مفید است.
خوابیدن روی زمین

بهبود دستگاه ایمنی بدن، افزایش ظرفیت ریوی و کاهش کمردرد، تنها گوشه‌ای از فوایدی هستند که با خوابیدن روی زمین از آن‌ها برخوردار خواهید شد. در ادامه می‌خواهیم ببینیم خوابیدن روی زمین با بدن چه می‌کند. با مجله دلتا همراه باشید.

خوابیدن روی زمین

۱- گردش خون را بهبود می‌بخشد

وقتی روی زمین می‌خوابید، وزن بدن به طور مساوی پخش و فشار کمتری به لگن، مهره‌های کمر و شانه‌ها وارد می‌شود. این امر باعث می‌شود خون در طول شب آزادانه در سرتاسر بدن گردش کند، امری که کمک می‌کند اندام‌های بدن بتوانند بهترین عملکرد را داشته باشند.
گردش مناسب خون می‌تواند به توزیع اکسیژن و خون سالم در سرتاسر بدن کمک می‌کند و به این ترتیب، قلب، ریه‌ها و عضلات می‌توانند عملکرد مناسبی داشته باشد. به علاوه، این امر به گلبول‌های سفید خون اجازه می‌دهد تا در صورت لزوم در بدن جابه‌جا شوند، امری که کمک می‌کند دستگاه ایمنی بدن راحت‌تر با بیماری‌ها مبارزه کند.

اگر به این دست مطالب علاقه‌مند هستید حتما مطلب آیا بیدار شدن با صدای زنگ، برای بدن ضرر دارد؟ را بخوانید.

۲- کمردرد کسانی را که به شکم و پشت می‌خوابند برطرف می‌سازد

خوابیدن روی یک سطح سفت باعث می‌شود به شکلی پیچ خورده و غیر عادی نخوابید و در عین حال این امکان را می‌دهد که ستون فقراتتان را تنظیم نگه دارید.
کسانی که به شکم و پشت می‌خوابند بیشترین نفع را از خوابیدن روی زمین می‌برند و کسانی که به پهلو می‌خوابند باید زیر لگن و شانه‌های خود بالش بگذارند تا راحتی بیشتری داشته باشند.

۳- سرحال‌تر می‌شوید

نرمی تخت، صبح‌ها شما را وسوسه می‌کند که زنگ ساعت موبایل خود را موقتا قطع کنید و خواب بیشتری داشته باشد. این کار شاید عادت بی‌ضرری به نظر برسد اما خواب دوباره هنگام صبح می‌تواند چرخه خواب شما را بر هم بزند، امری که به تضعیف دستگاه ایمنی بدن و بروز دیگر مشکلات پزشکی می‌انجامد.
خوابیدن روی زمین صبح‌ها آنقدرها وسوسه‌کننده نیست، اما در عوض باعث می‌شود از خواب مناسبی برخوردار می‌شوید و در طول روز سر حال‌تر باشید.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی، مطلب تاثیرات شگفت‌انگیز موسیقی بر قلب انسان را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

۸ تغییری که فقط آدم‌های خاص تجربه می‌کنند!

تصور نکنید هر جای عالم هستی که پا بگذارید، بدن شما به شکل فعلی خواهد بود. در این مطلب هشت …