سه غذای فوری برای ناهار امروز

۲۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یکی از مواردی که خانم‌های خانه‌دار خیلی از آن استقبال می‌کنند این است که بدانند برای ناهار یا شام خود قرار است چه غذایی آماده کنند.
سه غذای فوری برای ناهار امروز

یکی از معضلات همیشگی خانم‌ها و یا حتی آقایونی که آشپزی می‌کنند این است که ناهار چی بخوریم. یکی از کمک‌های همیشگی به شما این است که حداقل از صبح یا روز قبل بدانید می‌خواهید چه غذایی آماده کنید. در این صورت کمی کارهایتان سریع‌تر پیش می‌رود و به کارهای عقب‌افتاده خود می‌رسید. با مجله دلتا همراه باشید تا غذای فوری برای ناهار امروز را با هم ببینیم.

کباب تابه‌ای مرغ

کباب تابه ای مرغ یکی از انواع کباب‌های خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که با دستورها و مواد متنوعی طبخ‌ می‌شود. این کباب خوشمزه یک غذای فوری است که علاوه بر اینکه طعم بسیار خوبی دارد، خیلی سریع آماده‌ می‌شود و نیاز به وقت زیادی ندارد. این کباب خوشمزه را‌ می‌توانیم به صورت ساده درست کنیم، یا اینکه از مواد و سبزیجات دلخواه خود در تهیه آن استفاده نماییم. مثلا در برخی دستورها‌ می‌توانیم مقدار مرغ را کمتر کنیم و به جای آن از مواد غذایی مثل سویا یا سیب‌زمینی استفاده کنیم تا کباب تابه‌ای مرغ اقتصادی‌تری داشته باشیم.

سه غذای فوری برای ناهار

نودل مرغ و قارچ

نودل مرغ و قارچ غذایی سریع و ساده و مناسب برای مواقعی است که زمان کافی برای آشپزی ندارید و می‌خواهید یک غذای خوشمزه درست کنید. مواد اصلی مورد نیاز در تهیه این غذا مرغ، قارچ و نودالیت است که با سس سویا و ادویه‌جات مخصوصی مزه‌دار می‌شوند.

نودل قارچ و مرغ

دمپختک با نیمرو

دمپختک، شکل ابتدایی چلو و پلو است که به واسطه داشتن حبوبات غذایی کامل محسوب می‌شود. این غذا که بیشتر در تهران و شهر‌های مرکزی مرسوم است با انواع حبوبات مانند باقلا، ماش، عدس و لوبیا درست می‌شود و همراه با سالاد شیرازی یا ترشی به عنوان یک ناهار یا شام دلچسب سرو می‌گردد. اگر می‌خواهید با طرز تهیه دمپختک با نیمرو آشنا شوید، مطلب آن را در مجله دلتا بخوانید.

سه غذای فوری برای ناهار

پیشنهاد مطالعهحلیم بادمجان و ترفندی برای کشدار شدن آن را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در آشپزی

همچنین بخوانید

با خوردن این پلو حتما شگفت‌زده خواهید شد!

پلوهای مخلوط جزو غذاهایی هستند که در بین ایرانی‌ها طرفداران زیادی دارند و دستور پخت‌های مت…