روش‌های مزه دار کردن گوشت بوقلمون

۷
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
گوشت بوقلمون یکی از پرخاصیت‌ترین گوشت‌های سفید است که ممکن است مزه‌دار کردن آن برای شما هم کمی مشکل باشد.
مزه دار کردن گوشت بوقلمون

گوشت بوقلمون یکی از انواع خوراکی‌‌‌های پرطرفدار در سطح جهان است. خوشبختانه امروزه، در تهیه غذا، مصرف این گوشت جایگزین گوشت قرمز شده است. یکی از مهم‌ترین نکات در جایگزین کردن این گوشت به جای گوشت قرمز، مزه‌دار کردن گوشت بوقلمون است که تمام نکات طلایی مزه دار کردن گوشت بوقلمون را در این بخش از مجله دلتا ارائه‌ می‌کنیم.

مزه دار کردن گوشت بوقلمون

مزه دار کردن گوشت سینه و ران بوقلمون یکی از مراحل بسیار مهم در طبخ این خوراکی خوشمزه و لذیذ بوده و به روش‌های متفاوت انجام می‌شود.

گوشت بوقلمون

استفاده از گیاهان خشک‌شده

یکی از مهم‌ترین ترکیبات طعم‌دهنده به خوراکی‌‌های مصرفی از جمله گوشت قرمز و سفید، ادویه‌جات و گیاهان خشک‌شده هستند. بدین منظور‌ می‌توان مقداری مرزه کوهی خشک شده، آویشن خشک شده، رزماری و یا شوید کوهی خشک‌ شده را ترکیب نمود. پس از مخلوط کردن با مقدار بسیار کمی نمک و روغن زیتون بدون بو، می‌توانید به همراه پوست لیمو ترش خشک‌ شده، روی گوشت بوقلمون بزنید. سپس اجازه دهید ۲۴ ساعت در یخچال بماند تا مزه‌دار شود.

استفاده از ادویه‌جات

یکی دیگر از طعم‌دهنده‌‌های مواد غذایی، ادویه‌جات مختلف هستند. زردچوبه، پودر پاپریکا، فلفل سیاه، پودر سیر، جوز هندی، فلفل قرمز و سماق کوهی به همراه مقداری از روغن‌‌های گیاهی. همه این‌ها گزینه‌های بسیار مناسبی به منظور مزه دار کردن گوشت و ایجاد لطافت در هضم آن به شمار می‌آیند.

سرکه و آبلیمو

یکی از پرطرفدارترین طعم‌دهنده‌‌های طبخ مواد گوشتی در سطح بین‌المللی، آبلیمو و سرکه است. به منظور مزه‌دار کردن گوشت قسمت‌‌های مختلف بوقلمون، مقداری از آب لیمو ترش تازه، سرکه، نمک و سایر ادویه‌جات پودرشده را ترکیب نمایید. سپس با یک سرنگ بزرگ به قسمت‌‌های ضخیم گوشت بوقلمون مانند سینه تزریق نمایید. این کار منجر به نفوذ مواد طعم‌دهنده به بافت داخلی گوشت ‌بوقلمون شده و عطر و طعم لذیذی در آن ایجاد خواهد نمود.

بوقلمون

پیشنهاد مطالعهروش های از بین بردن بوی زهم گوشت را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
 • تهیه خوراک کدو با گوشت

  طرز تهیه خوراک کدو با گوشت

  خوراک کدو و گوشت یکی از غذاهای ساده و محبوبی است که شما‌ می‌توانید به راحتی در خانه تهیه ک…
 • راه های نگهداری گوشت چرخ کرده

  بایدها و نبایدهای خرید گوشت چرخ‌کرده

  اگر عملیات چرخ کردن گوشت تحت شرایط بهداشتی انجام نشود و دستگاه‌های مورد استفاده به ویژه قط…
 • عدس پلو شکم پر

  طرز تهیه عدس پلو شکم پر

  عدس پلو شکم پر یکی از روش‌های جدید برای تهیه عدس پلو است و برای تنوع غذایی بسیار لذیذ و خو…
بیشتر ببینید در آشپزی

همچنین بخوانید

طرز تهیه خوراک کدو با گوشت

خوراک کدو و گوشت یکی از غذاهای ساده و محبوبی است که شما‌ می‌توانید به راحتی در خانه تهیه ک…