آیا نداشتن رابطه زناشویی علتی برای طلاق است؟

۹
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
طلاق ممکن است به درخواست زن باشد یا به درخواست مرد یا به توافق هردو. یکی از مواردی که زن می‌تواند درخواست طلاق کند مواردی است که مربوط به نداشتن رابطه زناشویی است.
طلاق به دلیل نداشتن رابطه زناشویی

طی چند سال درگیر بودن با دعاوی خانوادگی، یکی از رایج‌ترین اختلافاتی که در بین آن‌ها وجود داشته است، نداشتن رابطه زناشویی است. در این مطلب از مجله دلتا به موضوع طلاق به دلیل نداشتن رابطه زناشویی می‌پردازیم.

طلاق بر اساس تقاضای زن به دلیل نداشتن رابطه زناشویی

مرد توانایی رابطه زناشویی نداشته باشد

درصورتی‌که مردی توانایی رابطه زناشویی نداشته باشد یکی از موارد فسخ نکاح به شمار می‌رود و زن می‌تواند از دادگاه درخواست فسخ نکاح نماید.

مرد سرد مزاج است

برخی از افراد به خاطر بیماری جسمی، روحی یا علل ارثی به بیان عامیانه سرد مزاج به شمار می‌روند. در این حالت درصورتی‌که زن بتواند به دادگاه ثابت نماید که این شرایط زندگی برای وی سخت و غیر قابل تحمل است می‌تواند از دادگاه درخواست طلاق به خاطر عسر و حرج نماید.

نداشتن رابطه زناشویی

مرد توانایی رابطه زناشویی ندارد اما درمان نمی‌کند

درصورتی‌‌که مرد به دنبال درمان نرود یا درمان تاثیرگذار نباشد و از سوی دیگر زن بر این عقیده باشد و بتواند اثبات کند که در عسر و حرج است، می‌تواند تقاضای طلاق را به دادگاه خانواده ارائه نماید.

مرد به عمد رابطه زناشویی برقرار نمی‌کند

علاوه بر اینکه منشا این موضوع می‌تواند قهر، دلخوری و همانند این‌ها باشد درصورتی‌که این مسئله مدت زمان طولانی در عرف به طول بینجامد و نداشتن رابطه زناشویی تنها وابسته به مرد باشد، زن این حق را دارد که تقاضای طلاق به دلیل عسر و حرج به واسطه دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به دادگاه خانواده ارائه نماید.

 رابطه زناشویی

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات حقوقی مطلب شرایط توقیف اموال مرد بابت مهریه را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در نکات حقوقی

همچنین بخوانید

آیا زن می‌تواند جدا از شوهر خود زندگی کند؟

از جمله نکاتی که باید دانست آن است هدف از زندگی زناشویی و ازدواج، زندگی کردن زوجین در کنار…