کشف برجی عجیب که از جمجمه انسان‌ها ساخته شده است

۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کشف برج ساخته شده از جمجمه انسان‌ها در شهر مکزیک که به آزتک‌ها نسبت داده می شود.
برج ساخته شده از جمجمه انسان

به تازگی در شهر مکزیک یک برج زیرزمینی مملو از جمجمه‌های انسانی کشف شده است که می‌توان آن را به دخمه مردگان پاریس تشبیه کرد. با مجله دلتا همراه باشید تا با برج ساخته شده از جمجمه انسان بیشتر آشنا شوید.

برج ساخته شده از جمجمه انسان

کشف این گورستان زیرزمینی احتمال قربانی شدن مردم توسط قبیله سرخپوستی آزتک‌ها را تا حد زیادی افزایش داده است.

برج یاد شده حاوی ۶۵۰ جمجمه سر انسان است که بیشتر آن‌ها را زنان و کودکان تشکیل داده‌اند. باستان شناسان این دخمه زیر زمینی را در نزدیکی معبد Templo Mayor کشف کرده‌اند که به آزتک‌ها تعلق داشته و در حال حاضر در وسط شهر مکزیک قرار دارد.

برج ساخته شده از جمجمه انسان

قبیله آدم‌خوار

گفتنی است که آزتک‌‌ها، یک تمدن سرخ‌ پوستی در مکزیک بودند. سران آزتک اشتهای سیری ناپذیری برای آدم‌ خواری داشته‌‌اند به طوری که با بر پا کردن «جشن خون» و سلاخی دسته جمعی مردم به آدم‌‌خواری می‌پرداخته‌اند.

جالب است که همین قبیله آدم‌خوار، بسیار پیشرفته بودند و در زمان خود برج‌ و خانه‌های ساخته شده از مصالح سنگی داشته‌اند. همچنین به موسیقی، نمایشنامه و ادبیات علاقه‌‌مند بودند. آن‌ها چندین باغ گیاه‌ شناسی یا گیاه‌ پروری داشتند که دیگر تمدن‌ها تا آن زمان با چنین چیزی آشنا نشده بودند. سیستم آبیاری زمین‌‌های کشاورزی و صنعت بافندگی نیز از دیگر مصداق‌های پیشرفته بودن آزتک‌ها به شمار می‌روند.

اما اشتهای آن‌ها برای آدم‌خواری موجب بدنامی‌شان در تاریخ شده است. از آنجا که اسکلت‌های کشف شده بیشتر به زنان و کودکان تعلق دارند، گمانی زنی می‌گردد که مردان، به ویژه مردان جوان، به عنوان سرباز و جنگ‌جو مورد بهره برداری قرار می‌گرفته‌اند.

اگر به این دست مطالب علاقه‌مند هستید حتما مطلب کشف راز باورنکردنی جنازه‌های مومیایی‌ شده کودکان  را بخوانید.

«رودریگو بولانوس»، باستان شناس، در رابطه با کشف این برج جمجمه بیان داشته که این نخستین بار است که چنینی گورستانی کشف می‌شود و تا پیش از این در رابطه با آن هیچ‌گونه اطلاعاتی ثبت نشده است. با توجه به چیدمان جمجمه‌ها، احتمال داده می‌شود که همه آن‌ها برای یک آیین سنتی قربانی شده‌اند.

برج ساخته شده از جمجمه

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی، مطلب سرزمین مرموزی که زنانش مرد می‌شوند  را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

این موجودات نامیرا رویای بشر را زندگی می‌کنند

در جهان موجوداتی وجود دارند که هیچوقت نمی‌میرند و موجودات دیگری که فرآیند پیری و مرگ در آن…