چهره‌ای جوان و باطراوت با ترفندهای آرایشی

۱۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
همه ما خانم‌ها دوست داریم که بسیار جوان و سر حال به‌نظر برسیم و روند پیری پوست را به تعویق بیندازیم.
چهره جوان و شاداب

اگر می‌خواهید به گونه‌ای آرایش کنید که داشتن چهره جوان و شاداب را تجربه کنید، نکاتی که در این مطلب از مجله دلتا به آن‌ها اشاره می‌کنیم را جدی بگیرید و انجام دهید تا در مدت زمان کم، جوانی و نشاط را به پوست خود برگردانید.

این‌گونه آرایش کنید تا چهره جوان و شاداب داشته باشید

پودر صورت را فراموش کنید

لوازم آرایشی پودری مانند پنکک باعث می‌شود صورت شما کدر و مات شود، در نتیجه نشاطی در پوست مشاهده نمی‌شود. از طرفی لوازم آرایشی پودری به‌راحتی داخل خطوط صورت جای می‌گیرند و باعث می‌شوند صورت شما چروک و پژمرده به‌نظر برسد. پس سعی کنید از لوازم آرایشی که پودری نیستند استفاده کنید تا باعث براق و درخشان شدن پوست شما شوند.

چهره جوان و شاداب

چهره جوان و شاداب با ابروهای پهن

حتما طی یک سال اخیر متوجه شده‌اید که چقدر ابروهای پهن مد شده‌اند. شاهد این امر هستیم که بعضی از دخترها زیر ابرو خود را برنمی‌دارند و نه‌تنها دخترهای جوان، که خانم‌های میان‌سال هم همین کار را می‌کنند. ابروهای پهن به جوان به‌نظر رسیدن شما کمک می‌کند و وقتی زیر ابرو داشته باشید چهره خود را جوان‌تر و معصومانه‌تر می‌کنید.

سایه چشم سبک بزنید

با گذشت زمان و بالا رفتن سن، بالای پلک چشم تیره می‌شود و باعث می‌شود چشم‌های خسته، پژمرده و کدری داشته باشید. بنابراین از یک سایه روشن بالای پلک و گوشه چشم برای داشتن چهره جوان و شاداب استفاده کنید. رنگ سفید یا کرمی خیلی روشن گزینه‌های مناسبی هستند.

چهره جوان و شاداب

خط چشم‌های دنباله‌دار بکشید

با بالا رفتن سن پلک چشم افتاده می‌شود و چشم‌ها هم حالت افتاده و بی‌حالی پیدا می‌کنند. کشیدن خط چشم دنباله‌دار کمک می‌کند که چشمان شما سرزنده به‌نظر برسند و پلک چشم شما را بالاتر نشان دهند.

چهره جوان و شاداب با مژه‌ها

حتما می‌دانید که مژه‌های صاف و بی‌حالت که از قضا کم‌رنگ هم باشند چشمان شما را بسیار خسته و پیر نشان می‌دهند. اما مژه‌های فر، بلند و خوش‌حالت باعث جوان به‌نظر رسیدن شما می‌شود. بنابراین از ریمل‌های حالت‌دهنده استفاده کنید و مژه‌های خود را به خوبی مشکی کنید.

رنگ و مدل موی مناسب انتخاب کنید

جلوی موها را کوتاه کنید. حتما خانم‌های مسن که جلوی موهای آن‌ها کوتاه است را دیده‌اید که چهره شاداب و زیبایی دارند. تنها یک مدل موی مناسب و حالت دادن به موها کافی است که جوان شوید. علاوه‌بر آن انتخاب یک رنگ موی مناسب کمک بسیاری به جوانی و شادابی چهره شما می‌کند. اگر به این دست از مطالب علاقه دارید مطلب اشتباهاتی در زیبایی مو که شما را پیر می‌کند را بخوانید.

چهره جوان و شاداب

پیشنهاد مطالعه: مطلب مشابه چه ویژگی‌هایی صورت یک زن را جذاب می‌کند؟ را بخوانید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

لباس‌های خود را به زیباترین شکل ست کنید

ست کردن رنگ های لباس با استفاده ار رنگ‌هایی که در چرخ رنگ در مجاورت هم قرار می‌گیرند استای…