این مبلمان هرگز قدیمی نمی‌شوند

۵
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر می‌خواهید اتاق شما نشانی از دنجی و امنیت در خود داشته باشد، هیچ چیز بهتر از چرم، چاره‌‌ساز نیست. این چرم‌ها با گذشت سال‌ها کیفیت خود را به خوبی حفظ می‌کنند.
ویژگی مبلمان چرمی در دکوراسیون منزل

در واقع انتخاب بین مبل چرم و مبل پارچه‌ای سخت است. اما اگر شما خواهان دکوراسیون داخلی شیک و بسیار متفاوتی باشید می‌توانید از مبل چرم برای دکوراسیون منزل خود استفاده کنید و از ایجاد فضایی شیک و خاص لذت ببرید. در این مطلب از مجله دلتا به بیان ویژگی مبلمان چرمی در دکوراسیون منزل می‌پردازیم.

باورهای غلط درباره مبلمان چرمی منزل

در ابتدای این مطلب به باورهای غلط دربار مبلمان چرمی می‌پردازیم تا با ذهنیت روشنی نسبت به این مبل‌ها به سراغ خریدشان برویم.

دوام مبلمان چرمی کمتر از مبلمان پارچه‌ای است

واقعیت این است که وقتی مبل چرمی می‌خرید یک عمر برای شما کار می‌کند. از آنجایی که چرم یک محصول طبیعی است، گذر زمان ارزش آن را بیشتر می‌کند و حتی به مرور زمان زیبا و زیباتر می‌شود. از آنجایی که چرم سال‌های سال زیبایی خود را حفظ می‌کند، خرید مبلمان چرمی از نظر اقتصادی نیز باصرفه‌تر است.

ویژگی مبلمان چرمی در دکوراسیون منزل

مبلمان چرمی فقط برای پولدارها است

اگرچه مبلمان چرمی جلوه ثروتمندی به منزل‌ شما می‌بخشد، اما الزاما نباید فرد ثروتمندی باشید که از آن لذت ببرید. از آنجایی که با گذر زمان، چرم باارزش‌تر و پارچه مستهلک‌تر می‌شود، می‌توان نتیجه گرفت که دوام چرم بیشتر از پارچه است و از این رو ارزش بالاتری در درازمدت دارد. مطالب بیشتر در مورد نگهداری از مبلمان را در مطلب مبلمان منزل را مانند روز اول نو کنید بخوانید.

ویژگی مبلمان چرمی در دکوراسیون منزل

مراقبت از مبلمان چرمی کار دشواری است

یکی از ویژگی مبلمان چرمی در دکوراسیون منزل اینکه مراقبت از آن آسان است. فقط لازم است که هر ۶ تا ۱۲ ماه از حالت‌دهنده‌های مخصوص استفاده کنید و اگر لکه‌ای ایجاد شد با یک دستمال تمیز پاک کنید. اما از شوینده‌های معمولی مثل صابون، مایع ظرف‌شویی و غیره استفاده نکنید.

مراقبت از مبلمان چرمی

مبلمان چرمی خیلی سریع توسط حیوانات و بچه‌ها خراب می‌شوند

برای اینکه اطمینان خاطر بیشتری داشته باشید، چرم‌های حفاظت‌شده بخرید، در این نوع چرم‌ها از یک لایه اضافی استفاده شده است. این لایه اضافی از چرم حفاظت می‌کند و از این رو بچه‌ها و حیوانات خانگی می‌توانند بدون هیچ نگرانی روی آن بنشینند.

مبلمان چرمی در زمستان بسیار سرد و در تابستان بسیار گرم می‌شوند

مبلمان چرمی منزل، خواهید دید که در زمستان دمای آن به محض نشستن به راحتی به دمای بدن شما خواهد رسید. در تابستان نیز از آنجایی که چرم یک محصول طبیعی است و می‌تواند نفس بکشد، خنک می‌ماند. فقط نباید در معرض مستقیم آفتاب قرار بگیرند.

رنگ زیبای مبمان از جنس چرم

نگهداری از مبلمان چرمی

نکته اول

برای اینکه مبلمان چرمی شما تمیز و نرم بماند، مرتب آن را گردگیری و گاه گاه سطح آن را به وسیله واکس مخصوص چرم آغشته کنید.

نکته دوم

مبلمان و کاناپه های چرمی را از منابع گرمازا مانند رادیاتور و آتش روباز شومینه دور نگه دارید چرا که گرمای زیاد موجب خشک و شکننده شدن چرم می‌شود.

نکته سوم

پیش از خرید بهتر است از مرغوبیت چرم و درجه‌بندی آن آگاهی داشته باشید تا بتوانید کالای مناسبی را خریداری کنید. چرم‌هایی که دارای رنگ تیره هستند و رنگ‌هایی یکدست و یکنواخت دارند، از نوع مرغوب هستنداین نوع چرم لطافت و نرمی خاصی هم دارد.

نگهداری از مبلمان

پیشنهاد مطالعه: مطلب این وسایل چوبی دکور منزل را زیباتر می‌کنند را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

میوه‌‌ها را چطور بکاریم؟

همچنین بخوانید: آموزش کاشت بذر میوه در گلدان یا باغچه گلدان‌های زیبا در منزل درست کنیم برا…